Zasada sprężarek śrubowych w zakładach przemysłowych

W wielu przedsiębiorstwach konieczne jest zastosowanie profesjonalnych kompresorów i dotyczy to zarówno zakładów przemysłowych i produkcyjnych, jak i firm świadczących usługi. Sprawdzają się one zarówno w niewielkich, rodzinnych biznesach, jak i w wielkich koncernach. Są niezastąpione, jeżeli potrzebujemy sprężonego powietrza, dlatego dobre sprężarki śrubowe, często są absolutną koniecznością dla bardzo wielu biznesmenów działających często w zupełnie odmiennych od siebie branżach.

Funkcjonalność przede wszystkim

Dlatego kupując kompresor, należy zastanowić się porządnie, do czego dokładnie będzie nam potrzebny. Na rynku oferowane są niewielkie modele o niskiej mocy, ale również sprężarki śrubowe o mocy znamionowej nawet 300 kW, które wytrzymują wręcz niewyobrażalne zakresy ciśnień i są w stanie przerobić w ciągu minuty nawet przeszło 50 metrów sześciennych sprężonego powietrza. Przed zakupem trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego dokładnie sprzętu potrzebujemy.

Sprężarki śrubowe nie są tanie niezależnie od źródła, więc dokonując zakupu lepiej jest znaleźć sprawdzonego dystrybutora, który specjalizuje się w handlu sprzętem najwyższej jakości marek. Jeżeli potrzebujemy powietrza o odpowiednich parametrach, na przykład już osuszonego, dobrze jest zastanowić się nad modelem, który ma wbudowany osuszacz niż kupować go potem oddzielnie, tym samym podnosząc koszt inwestycji. Takie kompresory potrzebne są na przykład, kiedy używamy sprężonego powietrza jako napędu do maszyn pneumatycznych, których silniki powietrze wprawia w ruch, jak chociażby degazatory.

Dodaj komentarz

12 + dwadzieścia =