Zmarszczki – Jeśli chcesz się ich pozbyć, czytaj dalej!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmarszczki są faktem, ale istnieją sposoby, aby zmniejszyć ich widoczność. Zmarszczki są spowodowane połączeniem genetyki i czynników środowiskowych, takich jak ekspozycja na słońce, palenie, stres i dieta. Jeśli martwisz się o swoje zmarszczki, istnieje kilka sposobów na ich wygładzenie lub zmniejszenie.

Sposoby na zmarszczki

  • Sen – Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że dostajesz wystarczająco dużo snu. Brak snu może powodować drobne linie wokół oczu i ust. Złuszczanie skóry delikatnym peelingiem lub luffą pomaga usunąć martwe komórki z powierzchni skóry, co zmniejsza zmarszczki.
  • Retinoidy – Retinoidy sprawiają, że skóra jest bardziej wrażliwa na światło słoneczne i nie powinny być stosowane w ciągu dnia lub na słońcu. Są dostępne wyłącznie na receptę i mogą początkowo powodować zaczerwienienie, złuszczanie i podrażnienie. Z czasem stopniowo poprawiają strukturę i koloryt skóry, zmniejszając jednocześnie drobne linie i zmarszczki. Pomagają również zapobiegać powstawaniu ciemnych plam na skórze spowodowanych uszkodzeniami słonecznymi.
  • Alfa hydroksykwasy – Do alfa hydroksykwasów zalicza się kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas jabłkowy i kwas cytrynowy. Produkty te złuszczają martwe komórki skóry na powierzchni twarzy, które mogą powodować, że zmarszczki wyglądają na głębsze niż są w rzeczywistości.
  • Kwas hialuronowy – Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w skórze, który pomaga zatrzymać wilgoć. Może być stosowany do wypełniania drobnych linii i zmarszczek, jak również do wypełniania cienkich ust. Wejdź na stronę https://proderma-clinique.pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym, żeby zamówić taką usługę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym osłonić okna?
Czym osłonić okna?
Podstawowym zadaniem otworów okiennych jest dostarczanie do wnętrza pomieszczeń naturalnego światła słonecznego. Coraz więcej osób decyduje się na założenie rolet, […]
Automatycznie zapisany szkic
Automatycznie zapisany szkic
Planując dalszą podróż, zawsze zastanawiamy się czym pojechać, co będzie wygodnym środkiem transportu, a może nawet w jakich punktach się […]
Korepetycje online – jakie mają atuty?
Korepetycje online – jakie mają atuty?
Korepetycje online to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują dodatkowej pomocy w nauce. Można również skorzystać z nich, aby nauczyć […]