Jak dbać o podłogę w zależności od jej rodzaju

Sposobów na właściwą konserwację podłóg w zależności od ich rodzaju jest multum. Niektóre opierają się na naturalnych trikach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, a inne na gotowych produktach stworzony w oparciu o nowe technologie. Bez względu na to, do jakiej kategorii nam bliżej, jedno jest jasne – każdy rodzaj posadzki rządzi się swoimi prawami i należy zwracać na nie szczególną uwagę.

 

Środki pielęgnacyjne a rodzaj podłogi

Aby podłoga służyła nam dzielnie przez długie lata, nie możemy unikać dbania o nią oraz jej regularnej konserwacji. W tym pomogą nam specjalistyczne środki pielęgnacyjne, chociażby takie jak oleje do podłóg wewnętrznych czy zewnętrznych, które można sprawdzić na https://www.julomax.pl/olej-do-tarasow. Nie tylko odświeżą one wygląd paneli, ale i nałożą na nie nową warstwę ochronną, która chronić je będzie przed utratą blasku i powstawaniem rys. Aby utrzymać posadzkę w należytej formie, musimy też bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta, jakie ten umieścił przy swoim produkcie. Tam znajdziemy wszelkie ścisłe informacje na temat tego, jakie szmatki i detergenty możemy do pielęgnacji stosować.

Drewno, kamień czy ceramika cechują się inną odpornością i reakcją na środki pielęgnacyjne, dlatego nie ma jednego uniwersalnego produktu do rodzajów tychże posadzek. Dany detergent nie może też być za silny, gdyż w takim wypadku wraz z zabrudzeniem usunąć możemy z podłogi również i jej warstwę zabezpieczającą. Dobrym przykładem są podłogi przemysłowe wykonane z naturalnego drewna – do dbania o nie używać możemy wyłącznie produktów przeznaczonych do drewna naturalnego, taką posadzkę powinno się również myć co drugi dzień oraz nie łączyć z nią mebli i przedmiotów o ostrych kształtach.

Dodaj komentarz

20 − osiem =