Urządzanie sypialni krok po kroku

Sypialnia to przede wszystkim meble, ale także piękne dodatki, które sprawią, że sen będzie nie tylko komfortowy, ale i przyjemny. Jakie elementy powinny znaleźć się w sypialni, aby była ona nie tylko ładna, ale i funkcjonalna?

 

Krok 1 Wybór łóżka

Jeśli urządzamy osobne pomieszczenie, które będzie naszą sypialnią możemy pozwolić sobie na duże i wygodne tradycyjne łóżko ze stelażem i materacem. Wygląd łóżka to jeszcze nie wszystko. Warto wybrać wygodny materac, aby cieszyć się spokojnym snem. Jeśli waga partnerów korzystających z łóżka jest znacząca, możemy zdecydować się na dwa materace. To też dobry wybór kiedy preferencje co do miękkości materaca są odmienne.

Łóżko tradycyjne lub nowoczesne? Od tego zależy jaki charakter nadamy wnętrzu. Najlepiej dopasować to wnętrze do pozostałej części mieszkania, tak aby całość była stylistycznie spójna.

Krok 2 Wybór szafy

Szafa powinna się znaleźć w każdej sypialni. Różne rozwiązania, np. szafy na wymiar pozwolą nam na dostosowanie szafy do naszych oczekiwań. To idealne miejsce do przechowywania nie tylko garderoby, ale przede wszystkim pościeli, narzut na łóżko, itp. Jeśli planujemy przechowywać tam sporo rzeczy, bo będzie to główne miejsce do przechowywania, zadbajmy o to, aby była to możliwie duża, ale przede wszystkim funkcjonalna szafa. Nie tylko wielkość tak naprawdę ma znaczenie. Często odpowiednio dobrane szuflady, wieszaki ustawione prostopadle do drzwi szafy, z wyciąganą szyną, mogą ułatwić korzystanie nawet z małej szafy.

Krok 3 Wybór dodatków

Jeśli szafa, którą wybraliśmy spełnia jedynie funkcję do przechowywania garderoby, potrzebne będą także meble do przechowywania pościeli, czy ręczników na zmianę, jeśli nie mamy na nie miejsca w łazience. Dobrze wybrać pasującą do wnętrza komodę. Pamiętajmy, że pościel to nie tylko względy wygody do snu, ale także dodatki, które możemy łatwo zmienić. Jeśli zdecydujemy się na klasyczne meble w stonowanych barwach, to właśnie pościel może dodać koloru i stylu całej sypialni.

Sprawdź przykładową ofertę: akcesoria i sypialniane meble Warszawa Sklep Euforma.

Dodaj komentarz

18 + dwa =