Jak często należy odgrzybiać i czyścić klimatyzację w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak często należy czyścić klimatyzację?

Odpowiedź zależy od tego, jak często używasz klimatyzatora i jak brudne jest powietrze w Twoim domu. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie jest dużo zanieczyszczeń i smogu w powietrzu, mądrze byłoby czyścić klimatyzację częściej niż ktoś mieszkający na wsi, gdzie nie ma tyle zanieczyszczeń.

Powody, dla których warto czyścić regularnie

Pierwszym powodem jest to, że cewki mogą się zatkać kurzem i śmieciami, uniemożliwiając im prawidłowe chłodzenie. Może to prowadzić do zwiększenia rachunku za energię elektryczną i może spowodować zagrożenie pożarowe.

Drugim powodem jest to, że pleśń i bakterie mogą rosnąć na cewkach jednostki klimatyzacyjnej, jeśli nie jest ona regularnie czyszczona. Może to spowodować problemy zdrowotne dla Ciebie i członków Twojej rodziny, a także uszkodzenie struktury Twojego domu.

Trzecim powodem jest to, że regularne czyszczenie przedłuży żywotność Twojej jednostki klimatyzacyjnej poprzez zmniejszenie zużycia jej wewnętrznych części.

Najpierw napraw

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli masz problemy z klimatyzatorem, należy go najpierw naprawić, zanim nastąpi jakiekolwiek czyszczenie. Jeśli Twój klimatyzator nie działa prawidłowo, bakterie i pleśń, które rosną wewnątrz jednostki, będą nadal rosły i mogą spowodować więcej szkód niż to, co pierwotnie myślano.

Jeśli nurtują Cię jakieś pytania koniecznie odwiedź witrynę: https://www.adk-klimatyzacja.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dojenie krowy – wszystko co musisz o tym wiedzieć
Dojenie krowy – wszystko co musisz o tym wiedzieć
Dojenie krów to jedna z czynności, którą kojarzymy z tradycyjnym gospodarstwem rolnym. Jednak współczesne realia odbiegają znacząco od wielu naszych […]
Odnawialne źródła energii – czy sprawdzają się w firmach?
Odnawialne źródła energii – czy sprawdzają się w firmach?
Odnawialne źródła energii w ostatnich latach stały się bardzo popularne i stopniowo zastępują tradycyjne metody pozyskiwania energii także w przedsiębiorstwach. […]
Jak zapewnić komfort pracy przy biurku?
Jak zapewnić komfort pracy przy biurku?
Aranżacja miejsca pracy w domu to nie lada wyzwanie. Poszczególne elementy wyposażenia powinny być dostosowane do specyfiki wnętrza. Wybór najbardziej […]