Jak wybrać odpowiednie baterie kuchenne?

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej to poważna decyzja. Jest to jedna z najbardziej widocznych części kuchni i może poprawić lub zepsuć wygląd całego pomieszczenia.

Pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć jest to, jakich funkcji potrzebujesz. Istnieje kilka różnych typów baterii kuchennych, w tym wyciąganych baterii i modeli bezdotykowych, które stają się teraz bardziej powszechne.

Wyciągane baterie

Wyciągane baterie są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają one dotrzeć nad zlewem do czyszczenia garnków i patelni bez konieczności zejścia na rękach i kolanach. Minusem jest to, że te rodzaje baterii potrzebują więcej miejsca pod zlewem, aby móc je prawidłowo zamontować, więc może trzeba dokonać pewnych zmian w hydraulice, jeśli obecna konfiguracja nie pozwala na ten rodzaj instalacji.

Baterie bezdotykowe

Bezdotykowe baterie kuchenne również stają się popularne. Można znaleźć modele, które włączają się tylko wtedy, gdy czujniki wykryją ruch lub wilgoć w ich pobliżu, co zapobiega marnowaniu wody, gdy nikt nie korzysta z nich w w danym momencie. Baterie kuchenne bezdotykowe są również łatwe w czyszczeniu, ponieważ nie posiadają żadnych rowków ani szczelin, w których mogłyby gromadzić się bakterie. Niektórzy uważają jednak, że stojąca za nimi technologia nie jest im potrzebna i wolą tradycyjne modele.

Dodaj komentarz

osiem + 2 =