Jak zbudować domową biblioteczkę?

Regały od podłogi do sufitu w specjalnie przeznaczonym na biblioteczkę pomieszczeniu to mało prawdopodobny scenariusz w przeciętnym, polskim domu. Zazwyczaj staramy się wcisnąć kolekcję książek do szafy lub kredensu. Warto jednak wykorzystać barwne okładki jako swego rodzaju element aranżacji. W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji mebli, idealnie nadających się do wyeksponowania naszych zbiorów. Jeśli drażni nas ilość kolorów na półce, możemy samodzielnie wykonać okładki w jednej tonacji, które doskonale wpiszą się w nowoczesną, bardzo minimalistyczną estetykę.

Biblioteczka w salonie

Zbiory literatury, które pojawią się w naszym salonie, mogą być prawdziwą ozdobą. Wystarczy, że wybierzemy meble wpisujące się w całość kompozycji. W przypadku niewielkiej ilości książek sprawdzą się półki. Modele z ukrytym mocowaniem, które kupić możemy w tym sklepie internetowym https://mebledospania.pl/19-polki-z-ukrytym-mocowaniem to propozycja bardzo uniwersalna, sprawdzająca się w każdym wnętrzu. Do dyspozycji jednak mamy o wiele więcej wersji, z których możemy układać ciekawe kształty i zestawienia podkreślające charakter pomieszczenia.

Mając do rozdysponowania nieco większe zbiory, lepiej egzamin zda niezbyt wymyślny regał, na którym poza książkami będziemy mogli postawić rodzinne pamiątki lub zdjęcia. Dobrze, by tego typu mebel był wytrzymały, ale jednocześnie niezbyt masywny. Potężnych rozmiarów bryła niepotrzebnie przytłoczy inne elementy wyposażenia i wyjdzie na pierwszy plan, a przecież nie taki jest nasz zamysł. 

Dodaj komentarz

pięć + 11 =