Jakiego typu etykiety wybrać do oznakowania produktów?

Wybierając etykiety dla swojej firmy, warto zastanowić się czemu one służą. W tym przypadku istotny jest ich kształt, materiał, rodzaj zastosowanego kleju, czy jakość wydruku. Choć nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka, to etykiety istotnie różnią się między sobą. Mają różną elastyczność, trwałość, czy odporność na temperatury. 

Miejsce wykorzystywania etykiet

Wymagania dotyczące materiałów są znamienne z działalnością firmy. Wybierając samodzielne drukowanie etykiet, trzeba mieć dokładnie przemyślane parametry i trwałość elementów. Jest to ważne z tego względu, że każdy materiał ma inne właściwości. Przede wszystkim foliowe są wytrzymalsze od tych papierowych. Z kolei te foliowe dzielą się na wiele typów, tj. polietylenowe, winylowe, poliestrowe i polipropylenowe. Szukając odpowiednich etykiet, warto wziąć pod uwagę stronę https://www.4labels.pl/producenci/etykiety-samoprzylepne-zebra.html. Dostępne produkty są różnorodne, łatwo dopasować je do wymagań działalności firmy. 

Sposób zadrukowania etykiet

Jest to kolejne istotne pytanie, ponieważ od niego zależy dobór drukarki do zadrukowywania etykiet. Do wyboru są drukarki termiczne i termotransferowe, które można wybrać m.in z tej witryny https://www.4labels.pl/producenci/drukarki-zebra.html. Etykiety papierowe i foliowe pozwalają jedynie na druk termotransferowy, co prawda jest on trwały, ale wymaga kalki termotransferowe. Z kolei wydruk termiczny możliwy jest tylko na materiale termicznym. Warto przemyśleć te opcje i wybrać drukarkę dopasowaną do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

9 + 2 =