Witaminy liposomalne – jakie mają zastosowanie?

Czym są witaminy liposomalne?

Liposomalne witaminy są stosunkowo nowym suplementem, który zyskał popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Są to zasadniczo płynne witaminy, które zostały wchłonięte przez cząsteczkę lipidu (tłuszczu). Korzyści z liposomalnych suplementów witaminowych są liczne: zwiększają one wchłanianie, zmniejszają skutki uboczne i poprawiają ogólny stan zdrowia. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że kupujesz produkt wysokiej jakości znajdujący się na przykład na stronie https://abc-zdrowie.com/category/preparaty-liposomalne-2119, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele opcji niskiej jakości, które mogą nie oferować żadnych korzyści w ogóle.

Dobre wchłanianie przez organizm 

Główną zaletą witamin liposomalnych jest ich zdolność do bycia wchłanianym bardziej efektywnie niż zwykłe suplementy doustne. Oznacza to, że mniejsza część pigułki zostanie zmarnowana, gdy przejdzie przez twój układ pokarmowy, co może pomóc ci uzyskać więcej z każdej dawki. Oprócz lepszych wskaźników wchłaniania, te pigułki mają również tendencję do mniej skutków ubocznych niż tradycyjne formy suplementacji. Dzieje się tak dlatego, że aktywne składniki są w stanie dotrzeć do krwiobiegu bez rozkładania ich przez enzymy w żołądku. To może pomóc zmniejszyć ewentualne reakcje tych, którzy cierpią na problemy trawienne lub alergie, jak również czyni je bardziej tolerowane dla dzieci, które nie są w stanie połknąć tabletki.

Witamina rozpuszczalna w tłuszczu

Najczęstsza forma liposomalnej witaminy jest znana jako „rozpuszczalna w tłuszczach” witamina liposomalna. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach są wchłaniane w jelicie cienkim, a następnie przenoszone do wątroby, zanim zostaną uwolnione do krwiobiegu. Oznacza to, że nie można przedawkować witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, ponieważ organizm po prostu pozbędzie się wszystkiego, czego nie potrzebuje.

Dodaj komentarz

cztery × dwa =