Za pomocą jakich akcesoriów można uporządkować swoją kuchnię?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej przygotowujemy wszystkie posiłki i to w niej odpoczywamy, gdy skończymy pracę lub szkołę. Ale, jak każde pomieszczenie w domu, może stać się zagracona, jeśli nie będziesz uważać.

Oto kilka sposobów na zorganizowanie kuchni tak, aby wyglądała czysto i pięknie, jak to tylko możliwe:

1) Używaj koszyków do przechowywania małych przedmiotów, takich jak kubki do kawy i łyżeczki.

2) Upewnij się, że wszystko ma swoje miejsce, tworząc system przechowywania naczyń i garnków. Odkładaj je wszystkie na raz, zamiast zostawiać je na blacie lub w zlewie. 

3) Wyznacz miejsce na pocztę, aby nie zgubiła się w natłoku codziennych spraw. Trzymaj ją na wierzchu biurka lub w innym miejscu, w którym będziesz ją regularnie widział, abyś mógł płacić rachunki i bilansować książeczkę czekową, nie przegapiając terminów!

4) Jeśli masz dzieci, upewnij się, że wiedzą, gdzie są ich zabawki, aby nie zostawiały ich w całym domu! Jeśli jednak zdarzy im się coś zostawić, upewnij się, że wiedzą, jak to zrobić!

5) Etykiety na słoiki to świetny sposób na uporządkowanie szafki z przyprawami i utrzymanie świeżości. Kiedy wiesz, co znajduje się w każdym słoiku, nie musisz już szukać po omacku składnika, którego potrzebujesz do dzisiejszego obiadu. Możesz je kupić w większości sklepów lub zrobić samodzielnie za pomocą drukarki etykiet.

Dodaj komentarz

3 + osiem =