Co może się przydać podczas gruntownego sprzątania mieszkania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Raz na jakiś czas – czy to na wiosnę, czy w okresie przedświątecznym – decydujemy się na gruntowne sprzątanie mieszkania. Warto zawczasu przygotować się do tego wyzwania i zapewnić zapas niezbędnych przedmiotów, aby nie odrywać się od tego niezbyt przyjemnego, ale za to jakże satysfakcjonującego zadania.

Niezbędnik – czyli czego nie może zabraknąć przy sprzątaniu

Detergenty. Każdy ma swoje ulubione, ale warto sprawdzić, czy mamy ich odpowiedni zapas. Płyny do mycia podłóg, mleczka czyszczące, płyny do szyb, środki do usuwania kamienia, żele do udrażniania rur, ale także ocet i soda mogą okazać się bardzo pomocne podczas domowych prac.

Ściereczki, mikrofibry, zmywaki kuchenne. Duże flanelowe ścierki sprawdzą się doskonale do mycia podłóg i innych powierzchni. Natomiast poręczne ściereczki z mikrofibry dotrą w trudno dostępne zakamarki. Zmywakami wyszorujemy trudny brud z płyty gazowej i tłuszcz osiadający na kuchennych szafkach. Godnym polecenia wynalazkiem jest tzw. magiczna gąbka, która dzięki swoim właściwościom usuwa zanieczyszczenia tylko przy użyciu wody.

Gumowe rękawice. Te cienkie, jednorazowe, przydadzą się podczas prac wymagających precyzji – jak czyszczenie bibelotów, zastawy stołowej, kolekcji płyt. Natomiast te grube ochronią dłonie przed kontaktem z detergentami podczas mycia łazienki czy szorowania podłóg. 

Worki do odkurzacza. Jeśli nie pamiętasz, jakie worki pasują do Twojego, możesz rozważyć zakup uniwersalnych worków do odkurzacza, pasujących do większości modeli dostępnych na rynku.

Szczotki do zamiatania oraz do usuwania kurzu. Idealne trio – jedna na kiju do zamiatania podłóg, krótka z szufelką oraz ta do usuwania kurzu z żyrandoli czy wysokich półek – to niezbędne minimum. Posiadaczom zwierząt przyda się dodatkowo specjalna szczotka do usuwania sierści z tapicerki meblowej oraz rolki z przylepcami – również do sierści.

Z takim wyposażeniem pozostaje tylko zabrać się za porządki!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaka suplementacja w czasie długotrwałych treningów siłowych?
Jaka suplementacja w czasie długotrwałych treningów siłowych?
Współcześnie bardzo wiele osób ćwiczy na siłowni – i to niezależnie od płci. Jednym z podstawowych warunków efektywnego osiągania celów […]
Narożniki skórzane – czy są warte zakupu?
Narożniki skórzane – czy są warte zakupu?
Skórzane narożniki to świetna opcja, jeśli chcesz dodać odrobinę stylu do swojego domu. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów […]
Co przygotować na narodziny dziecka?
Co przygotować na narodziny dziecka?
Wyzwanie dla rodziców Kiedy na świat ma przyjść dziecko, rodziców czeka czas intensywnych przygotowań. Mały człowiek w domu to wielka […]