Czy ekspozycja nagród ma wpływ na motywację?

Zamiłowanie do sportu rodzi się z małych sukcesów. Psychologia sportu przykłada szczególną uwagę do celebrowania wszelkiego rodzaju osiągnięć, które stają się nie tylko powodem do dumy –  co jest oczywiste – ale i pozwala przetrwać trudniejsze momenty i lepiej radzić sobie z chwilami zwątpienia.

Sukces dobrze oznaczony

W życiu każdego sportowca – niezależnie od jego wieku – pojawiają się momenty, w których codzienny trud zaczyna przesłaniać radość. Wiele wyrzeczeń, niejednokrotnie wysiłku związanego z bólem to ta druga, nieco gorsza strona medalu, z którą trzeba się zmierzyć. W świecie dzieci zdobywanie medali jest istotne, ale bynajmniej nie jest na pierwszym miejscu. Dla nich o wiele ważniejsza jest sama rywalizacja i uzyskanie akceptacji najbliższych osób. Skupianie się wyłącznie na wysokich osiągnięciach może więc okazać się zgubne. Idąc tym śladem wielu rodziców w ogóle pomija zdobyte nagrody – a to spory błąd! 

Należy znaleźć złoty środek pomiędzy osiągnięciami, a tym, co jest najważniejszą motywacją dla dziecka. Sukcesu również trzeba się nauczyć, a w tym pomocne jest eksponowanie dyplomów i innych zdobyczy z wygranych zawodów. Urządzając pokój dla dziecka uprawiającego sport można wprowadzić pomocne elementy. Nie można zapomnieć o wieszakach na medale dla dzieci, które z czasem zapełnią się historią sukcesu i będą motywacją do dalszego działania. Pochwały to coś, co cenią sobie wszyscy, dlatego warto z tego prawidła skorzystać, gdy pojawi się zniechęcenie, a nawet frustracja. Tego rodzaju akcesoria muszą iść w parze z uwagą opiekunów, którzy oceniają podejmowany wysiłek.

Medale w odpowiednim miejscu

Doskonałe akcesoria będące narzędziem wspierającym motywację można znaleźć na https://wieszakinamedale.pl/pl/c/Dla-biegacza/36. Wyspecjalizowany sklep proponuje szereg produktów, które w odpowiedni sposób zaprezentują laur zwycięstwa. Motywacja w sporcie ma kluczowe znaczenie, a jej spore źródło bije od słów i gestów świadczących o docenieniu podejmowanych działań.

Dodaj komentarz

1 × pięć =