Czy rękawice przydadzą się na siłowni?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością na siłowni, są zmuszone do wielu wydatków związanych z koniecznością skompletowania odpowiedniego ekwipunku do ćwiczeń. Mowa tutaj zwłaszcza o butach, odzieży, odżywkach czy innych produktach żywieniowych. Wiele osób zapomina natomiast o tak istotnym elemencie jak rękawiczki, chroniące dłonie przed urazami mechanicznymi i otarciami. To ogromny błąd, bo często okazują się one niezastąpione na sali treningowej.

Dodatkowa ochrona dłoni to priorytet

Rękawiczki okażą się niezbędne zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy ćwiczyć intensywnie nie tylko nogi, ale również partie ciała wymagające stosowania hantli, sztang i innych urządzeń. Bez nich bowiem nabawimy się z pewnością różnych mikrourazów, odcisków lub kontuzji. Przy wyborze rękawic na siłownię należy się kierować przede wszystkim ich wygodą i stopniem zapewnienia właściwego chwytu sztangi. Na rynku są dostępne zarówno modele tekstylne, jak i skórzane, co można sprawdzić na https://gladiator-fight.com/rekawice-na-fitness-i-silownie.

Te pierwsze są przeznaczone głównie dla osób początkujących, ponieważ nie są zbyt trwałe, a sztuczny materiał nie zapewnia odpowiedniej wentylacji. Z kolei rękawice skórzane charakteryzują się wysoką odpornością, dobrym dopasowaniem do dłoni i oddychająca tkaniną – wszystkie te elementy sprawiają, że trening staje się przyjemniejszy.

Na salach treningowych przeznaczonych nie tylko do ćwiczeń siłowych, ale również do boksu i innych sportów walki, dużą popularnością cieszą się zwłaszcza rękawice bokserskie mma, idealnie nadające się nie tylko do sparingów i samej walki, ale również do ćwiczeń z workiem czy podnoszenia sztangi. Ich cechą szczególną są odsłonięte palce, solidne usztywnienie nadgarstków i ochrona kciuka przed obtarciami (model z dodatkowym rzepem).

Dodaj komentarz

6 + 4 =