Jak wytresować psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pies zasługuje na mądrych kochających właścicieli. Z drugiej strony właściciele chcieliby mieć pupila, który umie się zachować w każdej sytuacji. Jest posłuszny i nie niszczy niczego w domu.

Jak szkolić psa krok po kroku

Naszego psiaka możemy szkolić od pierwszych tygodni życia. Musimy jednak uzbroić się w ogromny zapas cierpliwości. Szczeniak może dość długo uczyć się nowych poleceń. Ważne żeby ich poziom trudności był dostosowany do poziomu psa. Dlatego na początku nauczmy naszego psiaka czystości w domu i chodzenia na smyczy. Potem przyjdzie czas na wykonywanie różnych sztuczek.

 

Jak zachęcić psa do nauki?

Po pierwsze bądźmy cierpliwi, ale stanowczy. Każdy pies potrzebuje czasu żeby nauczyć się nowych komend. Nie sugerujmy się, że pies sąsiadów dane polecenie opanował w trzy dni… Każdy psiak jest inny i szkolenie powinno być dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Po drugie nagradzaj swojego psa, pochwałami, głaskaniem, a także przysmakami. Dzięki temu szkolenie będzie mu się kojarzyło z czymś miłym i smacznym. Dobre skojarzenia sprawią, że nasz pies będzie chętniej uczył się nowych, coraz trudniejszych sztuczek.

 

Czego unikać, kiedy tresujemy swojego psa?

Pod żadnym pozorem nie możemy krzyczeć ani bić naszego psa. On nie rozumie dlaczego jesteśmy źli. Zwłaszcza na początku szkolenia. Agresja skierowana w jego kierunku może sprawić, że nasz psiak stanie się lękliwy albo wręcz przeciwnie… Zamiast przyjaciela będziemy mieli w domu agresora na czterech łapach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dla dziecka?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dla dziecka?
Zakup wózka dla małego dziecka to ogromne wyzwanie dla większości niedoświadczonych rodziców. Na rynku znajdziemy bowiem konstrukcje licznych producentów, zróżnicowane […]
Event firmowy w terenie – jak się do niego przygotować?
Event firmowy w terenie – jak się do niego przygotować?
Event w terenie to znakomita okazja do promocji naszych produktów. Trzeba jednak dobrze się do niego przygotować, zaopatrując w gadżety […]
Spawanie zrobotyzowane – jakie ma zalety?
Spawanie zrobotyzowane – jakie ma zalety?
Spawanie robotyczne to technologia, która istnieje od dziesięcioleci i służy do automatyzacji procesu spawania. Rośnie jej popularność wśród nowoczesnych producentów, […]