Jak wytresować psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pies zasługuje na mądrych kochających właścicieli. Z drugiej strony właściciele chcieliby mieć pupila, który umie się zachować w każdej sytuacji. Jest posłuszny i nie niszczy niczego w domu.

Jak szkolić psa krok po kroku

Naszego psiaka możemy szkolić od pierwszych tygodni życia. Musimy jednak uzbroić się w ogromny zapas cierpliwości. Szczeniak może dość długo uczyć się nowych poleceń. Ważne żeby ich poziom trudności był dostosowany do poziomu psa. Dlatego na początku nauczmy naszego psiaka czystości w domu i chodzenia na smyczy. Potem przyjdzie czas na wykonywanie różnych sztuczek.

 

Jak zachęcić psa do nauki?

Po pierwsze bądźmy cierpliwi, ale stanowczy. Każdy pies potrzebuje czasu żeby nauczyć się nowych komend. Nie sugerujmy się, że pies sąsiadów dane polecenie opanował w trzy dni… Każdy psiak jest inny i szkolenie powinno być dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Po drugie nagradzaj swojego psa, pochwałami, głaskaniem, a także przysmakami. Dzięki temu szkolenie będzie mu się kojarzyło z czymś miłym i smacznym. Dobre skojarzenia sprawią, że nasz pies będzie chętniej uczył się nowych, coraz trudniejszych sztuczek.

 

Czego unikać, kiedy tresujemy swojego psa?

Pod żadnym pozorem nie możemy krzyczeć ani bić naszego psa. On nie rozumie dlaczego jesteśmy źli. Zwłaszcza na początku szkolenia. Agresja skierowana w jego kierunku może sprawić, że nasz psiak stanie się lękliwy albo wręcz przeciwnie… Zamiast przyjaciela będziemy mieli w domu agresora na czterech łapach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poszewka na kołdrę – jaki materiał będzie idealny na lato?
Poszewka na kołdrę – jaki materiał będzie idealny na lato?
Materiał, z jakiego wykonana jest pościel ma ogromne znaczenie dla komfortu snu. Szczególnie latem powinniśmy zadbać o to, aby wybierać […]
Nowoczesne suknie ślubne prosto z salonu
Nowoczesne suknie ślubne prosto z salonu
Ślub to wyjątkowe przedsięwzięcie, które powinno być szczegółowo zaplanowane. Miejsce zaślubin oraz późniejszej zabawy to bardzo ważna kwestia. Jednak nie […]
Jaki ubiór będzie adekwatny do noszenia na dworze w sezonie wiosennym?
Jaki ubiór będzie adekwatny do noszenia na dworze w sezonie wiosennym?
Wiosna to pora roku, kiedy spragnieni promieni słońca i dodatnich temperatur ochoczo sięgamy po lekkie ubrania. Tymczasem wiosenne słońce bywa […]