Najpopularniejsze suplementy dla sportowców – po co warto sięgnąć?

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Polecany jest przez wszystkie instytucje, dbające o aspekty zdrowotne i długość życia ludzi na świecie. W związku z popularyzacją sportu, dla wielu stał się on hobby lub źródłem utrzymania. Aktywność fizyczna wpływa bowiem pozytywnie na organizm, jednak sportowcy wykonują znacznie częstsze i intensywniejsze treningi. Z tego względu powinni oni odpowiednio się odżywiać, a także dbać o suplementację. W tym celu powstały właśnie tego typu preparaty. Co warto wówczas włączyć do codziennej rutyny? 

Dbałość o formę i zdrowie 

Jednym z najpopularniejszych produktów są odżywki białkowe. Białko jest ważnym elementem budulcowym organizmu, który wchodzi w skład mięśni. Spożywanie większej ilości białka wpływa również na uczucie sytości. Odżywki białkowe ą również źródłem dobrze wchłanianych aminokwasów. Mają one różne przeznaczenie, a także występują w kilkunastu smakach. Znajdziemy je chociażby za pośrednictwem strony https://goodpower.eu/. Ważną rolę w suplementacji sportowców pełnią również witaminy. Zwłaszcza witamina C, która jest silnym antyutleniaczem, powinna być dostarczana w odpowiednim stopniu. Kompleks witamin z grupy B pełni natomiast funkcje zwiększania zdolności adaptacyjnych. Pozytywnie wpływają również na układ krążenia czy układ nerwowy każdego sportowca. 

W celu regeneracji po ciężkim treningu warto dostarczyć naszemu organizmowi brakujących elektrolitów. Są to substancje, które wchodzą w skład płynów ustrojowych. Pełnią ważną funkcję w przewodnictwie impulsów nerwowych. Zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym bardzo ważną rolę pełnią również kwasy Omega 3, o których powinniśmy pamiętać. 

Dodaj komentarz

czternaście − 6 =