Na czym polega skitouring?

Mimo niskich temperatur, każdy z nas na swój sposób lubi zimę. Kojarzy nam się ona na przykład z rodzinnymi świętami czy z zimowymi wyprawami. Jak wiadomo, śnieg potrafi przyozdobić każdą scenerię, tworząc przy tym niebywałą okazję do podziwiania widoków. Śnieg jest również silnie kojarzony z górami, które najlepiej oglądać z innej góry. Wówczas interesującą aktywnością jest tak zwany skitouring – czyli odmiana narciarstwa, która jest formą górskiej turystyki zimowej. Podczas uprawiania skitouringu, mamy możliwość spokojnego przemierzania szlaków przy pomocy nart. Forma ta jest zdecydowanie łatwiejsza od pieszego przemierzania zaśnieżonych tras.

Warto jednak wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, konieczny do bezpiecznego przemieszczania się. Naturalnie musimy kupić odpowiednie narty z fokami oraz z odpowiednim wiązaniem. Musimy również zakupić kijki, które zdecydowanie usprawnią nasze ruchy. Ponadto niezwykle istotną kwestią są ubrania, te muszą zabezpieczać nas przed niskimi temperaturami oraz chłodnym wiatrem. Muszą być również tak zaprojektowane, by nie ograniczały naszej swobody poruszania się. Tu świetnie sprawdzi się odzież firmy Dynafit.

Dodatkowy sprzęt

Oprócz wyżej wymienionych nart, kijków oraz odpowiedniej odzieży, warto zainwestować w dodatkowy sprzęt, taki jak kask, okulary przeciwsłoneczne, apteczka czy odpowiedni plecak. Sprzęt ten zdecydowanie przygotuje nas na wszystkie zdarzenia, które mogą przytrafić się nam na szlaku. Inwestycja w swoje bezpieczeństwo, jest jak najbardziej wskazana przy okazji rekreacyjnego spędzania czasu. Przykładową ofertę sklepu zajmującego się sprzedażą sprzętu do wypraw w góry możemy znaleźć na stronie https://salewa24.pl/.

Dodaj komentarz

6 + piętnaście =