Skąd najlepiej pozyskać brakujące części do roweru?

Ogromny rozrost rynku rowerowego w Polsce sprawił, że bez problemu znaleźć możemy najprzeróżniejsze części i akcesoria dedykowane tym ekologicznym jednośladom. Sposobów ich nabycia, jest również całkiem sporo.

Rynek części używanych

Portale aukcyjne i ogłoszenia lokalne pełne są ofert z akcesoriami. Spora większość z nich, to po prostu przedmioty używane. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy dysponujemy starszym rowerem, do którego nie są już produkowane oryginalne podzespoły. Z zamiennikami też często jest problem, więc sięganie po używane części jest niejako wymuszone. Jeżeli jednak dysponujemy nowszym sprzętem, warto pamiętać o tym, że taka forma zakupu prawie zawsze związana jest z brakiem gwarancji. Pamiętajmy również, by nigdy nie kupować używanych kasków, klocków hamulcowych, linek oraz opon. 

Sklepy

Zakupy w sklepie są znacznie wygodniejsze. Każdy sklep części rowerowe ma podzielone na kategorie. Dzięki czemu możemy łatwiej i szybciej przejrzeć dostępną ofertę. Dodatkową zaletą, jest gwarancja. Nie tylko ta użytkowa, ale też ta, która potwierdza, że dany przedmiot jest oryginalny i spełnia wszystkie wymagania dotyczące dopuszczenia do sprzedaży na terenie Unii. Jest to szczególnie ważne w wypadku części wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

16 + 9 =