Kostka Rubika – zabawa dla każdego?

Kostki Rubika to zabawa dla każdego. Zwłaszcza, że to jeden z najbardziej popularnych i najtrudniejszych puzzli na świecie.  Kostka Rubika to jedna z najpopularniejszych zabawek w historii. Dlaczego? Z pewnością są to powszechnie dostępne, tanie i łatwe do rozwiązania. Ale czy kostka Rubika to zabawa dla każdego?

Kostka Rubika dla każdego 

Wiele osób pragnie założyć się z kolegami, by stwierdzić, kto pierwszy ułoży kostkę Rubika. Zazwyczaj wygrywa ten, który ma najbardziej „pracowity” palec albo może po prostu ma lepsze oko do takich elementów. Zabawa jest prosta – trzeba ułożyć klocki tak, by wszystkie czarne kwadraty były widoczne. Taka układanka nie jest łatwa i wymaga trochę wysiłku. Dlatego też warto zacząć od kostek 4×4 lub 5×5, które są najłatwiejsze do skompletowania. 

Jakie są najpopularniejsze kolory?

Kostka Rubika to zabawa dla każdego, niezależnie od wieku i płci. To idealna rozrywka dla najmłodszych i starszych dzieci, a także dla starszych osób. Warto też podkreślić, że kostki Rubika to doskonały pomysł na prezent. Najpopularniejsze kolory takich kostek to czerwony, niebieski, zielony i żółty. To one mają największy obszar na rysunku. Oczywiście są także inne kolory – biały i czarny. Wszystkie te kolory można ustawić w taki sposób, żeby tworzyły ruchomy obrazek lub inne ozdobne formy.

Dodaj komentarz

siedem − jeden =