Jakie zabawki pozwolą dziecku na kreatywność?

Rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia jest działaniem niezwykle istotnym, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Kreatywność została uznana za kompetencję kluczową i nie ma wątpliwości, że cecha ta będzie poszukiwana w przyszłości także na rynku pracy. Dzieci są kreatywne z natury, ale – by nie straciły tego cennego daru – warto rozwijać go i wzmacniać od najmłodszych lat. 

Rola zabawy w rozwijaniu kreatywności

Dziecko uczy się i rozwija najefektywniej podczas zabawy. W twórczej zabawie mogą pomóc różne przedmioty. Sklepy proponują liczne rozwiązania w tym zakresie. Na kreatywność mogą pozwolić dziecku między innymi zestawy pobudzające do tworzenia czegoś nowego, np. biżuterii czy ramki na zdjęcia. Można wykorzystywać też gry planszowe, klocki, mozaiki, masy plastyczne, farby.

Kreatywność rozwija się również podczas zabaw tematycznych, kiedy dziecko odtwarza sytuacje z życia codziennego, tworząc własne scenariusze i wplatając w zabawę własne pomysły. Do tego wszystkiego używa się wyobraźni, więc takie zabawki jak drewniana kuchnia dla dzieci, sklepowa kasa czy zabawkowy warsztat z narzędziami z pewnością będą kreatywności sprzyjać.

Dodaj komentarz

jeden × dwa =