Jak zachęcić klientów do zakupów w naszym sklepie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem jest określenie typów klientów, którzy są zainteresowani Twoimi produktami, a następnie zastanowienie się, w jaki sposób możesz ich skłonić do przyjścia do Twojego sklepu.

Na przykład, jeśli prowadzisz sklep internetowy z zabawkami, możesz chcieć kierować rodziców i dziadków, którzy mają dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Można to zrobić poprzez reklamę na blogach parentingowych lub witryn informacyjnych, które publikują artykuły o najnowszych zabawkach.

Gdy już ci ludzie trafią na Twoją stronę, jak zachęcić ich do zakupu w Twoim sklepie? Oto kilka pomysłów:

Zaoferuj darmową wysyłkę

Jeśli zaoferujesz darmową wysyłkę na wszystkie zamówienia, łatwiej będzie ludziom zamówić w Twoim sklepie zamiast iść z innym sprzedawcą, który nie oferuje darmowej dostawy. Ale upewnij się, że klienci wiedzą o tej ofercie przed złożeniem zamówienia, więc nie są rozczarowani, gdy nie widzą żadnych opłat za wysyłkę dodanych przy kasie.

Wykorzystaj media społecznościowe

Media społecznościowe oferują sprzedawcom świetny sposób na nawiązanie kontaktu z klientami i zbudowanie z nimi zaufania poprzez zaangażowanie. Na przykład, jeśli ktoś napisze komentarz na Facebooku z pytaniem, gdzie może kupić dany produkt, odpowiedz, oferując mu linki lub kierując go bezpośrednio do sklepu internetowego, gdzie może go kupić od razu.

System lojalnościowy

Program lojalnościowy w postaci aplikacji to świetny sposób na pozyskanie stałych klientów, którzy będą wracać i kupować u Ciebie ponownie. Możesz zaoferować punkty lub zniżki za każdy dokonany zakup, które mogą być zrealizowane przy kolejnych zakupach. Pomaga to budować zaufanie klientów i sprawia, że czują się oni wyjątkowo, ponieważ wiedzą, że otrzymują coś ekstra tylko za zakupy u Ciebie. Jeżeli chciałbyś posiadać swoją aplikację lojalnościową dla swojego sklepu, to warto sprawdzić stronę https://loyaltyclub.pl/, która zajmuje się tworzeniem takich właśnie aplikacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ogłoszenie bankructwa – jak sobie z tym poradzić pod względem formalnym?
Ogłoszenie bankructwa – jak sobie z tym poradzić pod względem formalnym?
Ogłoszenie bankructwa, nazywanego inaczej upadłością konsumencką, jest sposobem oddłużenia osoby, która ma problem ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Do jej […]
Jak sprzedać nieruchomości na Śląsku?
Jak sprzedać nieruchomości na Śląsku?
Jeżeli ktoś planuje sprzedaż nieruchomości na Śląsku, to ma do wyboru dwie możliwości. Pierwszą z nich jest działanie na własną […]
Zalety korzystania z nowoczesnych aplikacji i oprogramowania przez punkty logistyczne i magazyny
Zalety korzystania z nowoczesnych aplikacji i oprogramowania przez punkty logistyczne i magazyny
Współczesna gospodarka magazynowa wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych. Jest to związane przede wszystkim ze skalą operacji – nowoczesne centra logistyczne […]