Jak zachęcić klientów do zakupów w naszym sklepie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem jest określenie typów klientów, którzy są zainteresowani Twoimi produktami, a następnie zastanowienie się, w jaki sposób możesz ich skłonić do przyjścia do Twojego sklepu.

Na przykład, jeśli prowadzisz sklep internetowy z zabawkami, możesz chcieć kierować rodziców i dziadków, którzy mają dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Można to zrobić poprzez reklamę na blogach parentingowych lub witryn informacyjnych, które publikują artykuły o najnowszych zabawkach.

Gdy już ci ludzie trafią na Twoją stronę, jak zachęcić ich do zakupu w Twoim sklepie? Oto kilka pomysłów:

Zaoferuj darmową wysyłkę

Jeśli zaoferujesz darmową wysyłkę na wszystkie zamówienia, łatwiej będzie ludziom zamówić w Twoim sklepie zamiast iść z innym sprzedawcą, który nie oferuje darmowej dostawy. Ale upewnij się, że klienci wiedzą o tej ofercie przed złożeniem zamówienia, więc nie są rozczarowani, gdy nie widzą żadnych opłat za wysyłkę dodanych przy kasie.

Wykorzystaj media społecznościowe

Media społecznościowe oferują sprzedawcom świetny sposób na nawiązanie kontaktu z klientami i zbudowanie z nimi zaufania poprzez zaangażowanie. Na przykład, jeśli ktoś napisze komentarz na Facebooku z pytaniem, gdzie może kupić dany produkt, odpowiedz, oferując mu linki lub kierując go bezpośrednio do sklepu internetowego, gdzie może go kupić od razu.

System lojalnościowy

Program lojalnościowy w postaci aplikacji to świetny sposób na pozyskanie stałych klientów, którzy będą wracać i kupować u Ciebie ponownie. Możesz zaoferować punkty lub zniżki za każdy dokonany zakup, które mogą być zrealizowane przy kolejnych zakupach. Pomaga to budować zaufanie klientów i sprawia, że czują się oni wyjątkowo, ponieważ wiedzą, że otrzymują coś ekstra tylko za zakupy u Ciebie. Jeżeli chciałbyś posiadać swoją aplikację lojalnościową dla swojego sklepu, to warto sprawdzić stronę https://loyaltyclub.pl/, która zajmuje się tworzeniem takich właśnie aplikacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak w odpowiedni sposób segregować śmieci?
Jak w odpowiedni sposób segregować śmieci?
Właściwe segregowanie śmieci ma ogromne znaczenie nie tylko pod względem korzystnego wpływu na środowisko naturalne. Część surowców można bowiem ponownie […]
Kolekcjonerzy antyków – co zbierają?
Kolekcjonerzy antyków – co zbierają?
Kolekcjonerzy antyków to bardzo zróżnicowana grupa ludzi. Pochodzą z różnych środowisk i mają wiele różnych zainteresowań i hobby. Niektórzy kolekcjonerzy […]
Czym jest bezprzewodowe hdmi i do czego może się nam przydać?
Czym jest bezprzewodowe hdmi i do czego może się nam przydać?
Technologia bezprzewodowego HDMI jest coraz powszechniej używana, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej istnienia lub po prostu nie […]