Jak zachęcić klientów do zakupów w naszym sklepie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszym krokiem jest określenie typów klientów, którzy są zainteresowani Twoimi produktami, a następnie zastanowienie się, w jaki sposób możesz ich skłonić do przyjścia do Twojego sklepu.

Na przykład, jeśli prowadzisz sklep internetowy z zabawkami, możesz chcieć kierować rodziców i dziadków, którzy mają dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Można to zrobić poprzez reklamę na blogach parentingowych lub witryn informacyjnych, które publikują artykuły o najnowszych zabawkach.

Gdy już ci ludzie trafią na Twoją stronę, jak zachęcić ich do zakupu w Twoim sklepie? Oto kilka pomysłów:

Zaoferuj darmową wysyłkę

Jeśli zaoferujesz darmową wysyłkę na wszystkie zamówienia, łatwiej będzie ludziom zamówić w Twoim sklepie zamiast iść z innym sprzedawcą, który nie oferuje darmowej dostawy. Ale upewnij się, że klienci wiedzą o tej ofercie przed złożeniem zamówienia, więc nie są rozczarowani, gdy nie widzą żadnych opłat za wysyłkę dodanych przy kasie.

Wykorzystaj media społecznościowe

Media społecznościowe oferują sprzedawcom świetny sposób na nawiązanie kontaktu z klientami i zbudowanie z nimi zaufania poprzez zaangażowanie. Na przykład, jeśli ktoś napisze komentarz na Facebooku z pytaniem, gdzie może kupić dany produkt, odpowiedz, oferując mu linki lub kierując go bezpośrednio do sklepu internetowego, gdzie może go kupić od razu.

System lojalnościowy

Program lojalnościowy w postaci aplikacji to świetny sposób na pozyskanie stałych klientów, którzy będą wracać i kupować u Ciebie ponownie. Możesz zaoferować punkty lub zniżki za każdy dokonany zakup, które mogą być zrealizowane przy kolejnych zakupach. Pomaga to budować zaufanie klientów i sprawia, że czują się oni wyjątkowo, ponieważ wiedzą, że otrzymują coś ekstra tylko za zakupy u Ciebie. Jeżeli chciałbyś posiadać swoją aplikację lojalnościową dla swojego sklepu, to warto sprawdzić stronę https://loyaltyclub.pl/, która zajmuje się tworzeniem takich właśnie aplikacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na pasku czy bransolecie – który z zegarków będzie bardziej uniwersalny?
Na pasku czy bransolecie – który z zegarków będzie bardziej uniwersalny?
Kupując zegarek na rękę najczęściej zwracamy uwagę na markę i model. Jednakże liczy się też jego wygląd. Chcemy, aby był […]
Najnowsze gadżety dla sportowców
Najnowsze gadżety dla sportowców
Współcześni sportowcy wspomagani są ze wszystkich stron przez różnego rodzaju obuwie, które amortyzuje, chroniąc nasze stawy, ubrania termoaktywne dbają o […]
Za co odpowiadają przekaźniki elektromagnetyczne?
Za co odpowiadają przekaźniki elektromagnetyczne?
W dzisiejszych czasach technika coraz bardziej się rozwija, dlatego do powszechnego użytku wchodzą coraz to nowe rozwiązania w postaci urządzeń. […]