Jak przyszykować się do ślubu cywilnego?

Współcześnie wiele osób decyduje się wyłącznie na zawarcie ślubu cywilnego. To sprawa bardzo indywidualna, jednak z całą pewnością wymaga mniej przygotowań organizacyjnych, zbierania dokumentacji, przygotowań merytorycznych czy wreszcie wydatków. Jak wygląda proces przygotowania do ślubu cywilnego? Jakie dokumenty są wymagane? Od czego zacząć?

Pierwsze kroki w drodze do małżeństwa

Po pierwsze należy zacząć od wyboru Urzędu Stanu Cywilnego. Nie ma już obowiązku, tak jak kiedyś, by brać ślub cywilny w miejscu swojego zamieszkania. Oznacza to tym samym, że osoby zamieszkujące południe Polski, mogą zawrzeć związek małżeński w Urzędzie na północy jeśli tylko wykazują taką potrzebę. Możliwe jest także wybranie sobie miejsca plenerowego, w którym odbędzie się uroczystość. Zamiast murów Urzędu, w czasie własnego ślubu można oglądać piękną plażę lub po prostu ogród.

Co do wymagań, konieczne jest zabranie ze sobą dokumentów tożsamości oraz późniejsze potwierdzenie podanych danych. W dniu wizyty w Urzędzie, przyszli małżonkowie, decydują również oraz potwierdzają na piśmie jakie nazwisko przyjmie każde z nich, a także jakie nazwisko będzie nosić przyszłe potomstwo. Później trzeba oczywiście określić datę, która będzie dniem ślubu i wnieść stosowną opłatę. Koszty mogą się nieznacznie różnić w zależności od miast, nie powinny jednak przekraczać wartości stu złotych.

W ramach ślubu cywilnego przysługuje muzyka odtwarzana z płyty cv, choć można również zamówić na własną rękę zespół muzyków do uświetnienia uroczystości. Niezbędnym elementem przygotowań jest także wybór odpowiedniego stroju. Inspiracji na pewno dostarczą często organizowane targi ślubne. Z aktualnie zaplanowanymi można zapoznać się na http://e-wesele.pl/targi-slubne.

Dodaj komentarz

9 − cztery =