Dlaczego dzieci powinny uczyć się języków obcych?

Języki obce otwierają przed dziećmi zupełnie nowy świat możliwości. Ucząc się języka obcego, dzieci rozwijają własne umiejętności krytycznego myślenia, stają się bardziej świadome kulturowo i poprawiają swoje umiejętności komunikacyjne.

Umiejętność krytycznego myślenia

Dzieci mogą nauczyć się krytycznego myślenia, gdy uczą się mówić w innym języku, ponieważ muszą zastanawiać się nad znaczeniem słów i zasadami gramatycznymi tego języka. Muszą również zastanowić się, jak te słowa są używane w zdaniach. Ten rodzaj myślenia pomaga dzieciom stać się lepszymi w rozwiązywaniu problemów, co jest ważne w każdej dziedzinie lub karierze, którą wybiorą w późniejszym życiu.

Świadomość kulturowa

Nauka innego języka daje dzieciom możliwość poznania innych kultur i tradycji. Pomaga im to również docenić własną kulturę, ponieważ mogą spojrzeć na nią oczami kogoś innego. Kiedy dzieci poznają różne kultury, mogą odkryć, że pewne rzeczy lubią bardziej niż inne lub że mają więcej wspólnego z ludźmi z innych krajów, niż im się wcześniej wydawało. Dzięki temu stają się bardziej tolerancyjne i akceptujące ludzi z innych krajów i kultur, a także czują się bardziej komfortowo z samymi sobą jako osobami, które nie muszą cały czas dostosowywać się do norm społecznych, aby inni zaakceptowali ich jako „normalnych” ludzi, którym po prostu przytrafiło się coś złego.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zdobyło przydatne umiejętności, to przedszkole językowe Mokotów, jest miejscem, w którym je nabędzie.

Dodaj komentarz

pięć × pięć =