Dobra karma dla psa – jakie składniki odżywcze powinna posiadać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejsze składniki odżywcze dla psów to białko, tłuszcz i węglowodany. Dobra karma dla psa powinna mieć wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje Twój pies, aby być zdrowym i szczęśliwym. Zła karma dla psów może mieć niektóre z tych składników odżywczych, ale niewystarczającą ilość. Albo może mieć ich zbyt wiele, co może prowadzić do problemów zdrowotnych u Twojego pupila.

Białko 

Jest to budulec dla organizmu i niezbędny do wzrostu i utrzymania zdrowej skóry i włosów. Jeśli pies nie otrzymuje wystarczającej ilości białka, może stać się słaby, stracić masę mięśniową i być bardziej podatny na rozwój cukrzycy.

Tłuszcz 

Tłuszcz pomaga Twojemu psu czuć się pełnym, co może zmniejszyć szansę na przejadanie się i otyłość. Dostarcza również energii i pomaga utrzymać zdrową skórę.

Węglowodany 

Węglowodany dostarczają energii, która zasila systemy podtrzymujące życie Twojego psa. Pomagają również utrzymać zdrową wagę poprzez kontrolowanie poziomu cukru we krwi i pobudzanie metabolizmu.

Witaminy i minerały 

Są one niezbędne dla wielu różnych funkcji w organizmie, w tym zdrowej skóry, zębów, kości i mięśni. Niektóre witaminy są rozpuszczalne w wodzie (nie magazynują się w organizmie), podczas gdy inne są rozpuszczalne w tłuszczach (magazynują się w organizmie). Dobrej jakości karma dla psów będzie zawierać równowagę pomiędzy obydwoma rodzajami witamin, tak aby Twój pies otrzymywał codziennie wszystko, czego potrzebuje ze swojej diety.

Jeśli chcesz podarować karmy lub adoptować psa, to koniecznie sprawdź stronę: https://schronisko.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie w mieszkaniu będą pasować dekoracje w kwiaty?
Gdzie w mieszkaniu będą pasować dekoracje w kwiaty?
Twoje mieszkanie nie musi być nudne. W rzeczywistości, jeśli skupisz się na dodaniu unikalnych mebli i akcesoriów, możesz sprawić, że […]
Wino ekologiczne – czym się wyróżnia?
Wino ekologiczne – czym się wyróżnia?
Wino jest uważane za wykwintny trunek. Towarzyszy nam zarówno przy specjalnych okazjach, jak i zwykłych wieczorach spędzonych w gronie przyjaciół […]
Modne dodatki do eleganckiego stroju
Modne dodatki do eleganckiego stroju
Elegancki styl cieszy się ogromną popularnością – zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Nie ma w tym niczego dziwnego, […]