Dobra karma dla psa – jakie składniki odżywcze powinna posiadać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejsze składniki odżywcze dla psów to białko, tłuszcz i węglowodany. Dobra karma dla psa powinna mieć wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje Twój pies, aby być zdrowym i szczęśliwym. Zła karma dla psów może mieć niektóre z tych składników odżywczych, ale niewystarczającą ilość. Albo może mieć ich zbyt wiele, co może prowadzić do problemów zdrowotnych u Twojego pupila.

Białko 

Jest to budulec dla organizmu i niezbędny do wzrostu i utrzymania zdrowej skóry i włosów. Jeśli pies nie otrzymuje wystarczającej ilości białka, może stać się słaby, stracić masę mięśniową i być bardziej podatny na rozwój cukrzycy.

Tłuszcz 

Tłuszcz pomaga Twojemu psu czuć się pełnym, co może zmniejszyć szansę na przejadanie się i otyłość. Dostarcza również energii i pomaga utrzymać zdrową skórę.

Węglowodany 

Węglowodany dostarczają energii, która zasila systemy podtrzymujące życie Twojego psa. Pomagają również utrzymać zdrową wagę poprzez kontrolowanie poziomu cukru we krwi i pobudzanie metabolizmu.

Witaminy i minerały 

Są one niezbędne dla wielu różnych funkcji w organizmie, w tym zdrowej skóry, zębów, kości i mięśni. Niektóre witaminy są rozpuszczalne w wodzie (nie magazynują się w organizmie), podczas gdy inne są rozpuszczalne w tłuszczach (magazynują się w organizmie). Dobrej jakości karma dla psów będzie zawierać równowagę pomiędzy obydwoma rodzajami witamin, tak aby Twój pies otrzymywał codziennie wszystko, czego potrzebuje ze swojej diety.

Jeśli chcesz podarować karmy lub adoptować psa, to koniecznie sprawdź stronę: https://schronisko.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sofy rozkładane – jak wybrać mądrze?
Sofy rozkładane – jak wybrać mądrze?
Zdecydowanie ogromną część naszego życia, także towarzyskiego spędzamy w salonie, z tego też powodu tak ważne jest jego odpowiednie zaprojektowanie […]
Jak wybrać prezent z charakterem?
Jak wybrać prezent z charakterem?
Wybór prezentu dla bliskiej nam osoby nigdy nie jest łatwy. Owszem zdarza się, że już wcześniej wiemy co dana osoba […]
Czym są poduszki zawieszenia i jak dużą rolę odgrywają w autach?
Czym są poduszki zawieszenia i jak dużą rolę odgrywają w autach?
Poduszki zawieszenia są ważną częścią układu zawieszenia w Twoim samochodzie. To właśnie one pochłaniają wstrząsy drogowe, więc są w zasadzie […]