Jak dbać o podłogi w mieszkaniu?

Podłogi w naszym mieszkaniu to zdecydowanie najbardziej eksploatowany element jego wykończenia. Dlatego, niezależnie od tego czy są to podłogi drewniane lakierowane czy woskowane, a może panele z laminatu, warto o nie się zatroszczyć w szczególny sposób, aby mogły nam służyć przez długie lata. Jeśli chcesz poznać sposoby dbania o podłogę w mieszkaniu, to zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Szlachetne drewno

Jak wiadomo, drewno jest bardzo szlachetnym materiałem, więc wymaga specjalnego traktowania. Chociaż obecnie podłogi drewniane są lakierowane lakierami uv, nie można na nich stosować mocnej chemii. Środki muszą być specjalnie do tego dedykowane. Najlepiej będzie odwiedzić hurtownie środków czystości, aby zakupić specjalistyczne preparaty, takie jak mleczka czy płyny, i woski. Środki te zostawiają na podłodze delikatną powłokę, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na zabrudzenia i zarysowania. Decydując się na drewno, musimy pamiętać o jego pielęgnacji, najlepiej tylko przecierać delikatnie zwilżoną szmatką.

Wysoce odporny laminat

Jeśli nie jesteśmy miłośnikami drewna, i liczy się dla nas funkcjonalność, spokojnie możemy postawić na panele podłogowe. Są one dużo bardziej odporne na zabrudzenia, zarysowania i uszkodzenia. Czyszczenie ich nie przysparza aż tak wielu problemów jak w przypadku drewna i oczywiście można je spokojnie odkurzać. Ciekawą propozycję odkurzacza znajdziemy tutaj: https://www.higiena.net.pl/numatic-henry-200-odkurzacz-przemyslowy-do-zbier,3,13857,10956. Taką podłogę możemy także wycierać szmatką z dodatkiem płynu do mycia podłóg.

 

Dodaj komentarz

czternaście + szesnaście =