Jak dobrać kwiaty do okazji?

Kwiaty towarzyszą nam w wielu ważnych okazjach i uroczystościach. Obdarowujemy nimi osoby, które obchodzą urodziny, imieniny, biorą ślub. Są też także nieodłącznym elementem ceremonii pożegnania osób zmarłych. Jak więc dopasować bukiet do okazji, tak by tworzył unikalną i oryginalną kompozycję dopasowaną kolorem i rodzajem kwiatów do danego dnia?

Kolory

Wiedza Polaków na temat symboliki kolorów kwiatów staje się coraz bardziej powszechna. Warto jednak przypomnieć sobie znaczenie podstawowych kolorów. Czerwień to oznaka miłości. Czerwonymi różami obdarujemy zwykle osobę niezwykle nam bliską, ukochaną. Żótły odcień kojarzony jest przyjacielskimi relacjami, kwiaty w kolorze żółtym możemy dać osobie, której chcemy podziękować lub pogratulować. Biel to jednoznaczny symbol czystości i szczerych intencji. Jak jednak dopasować nie tylko kolor ale i gatunek kwiatów do specjalnej okazji?

Kwiaty takie jak lilia, kalia czy na przykład frezja są niesamowicie delikatne i eteryczne. Ich kruchość będzie pięknie pasować do takiej okazji jak narodziny dziecka, chrzest, komunia itd. Są to kwiaty bardzo popularne dla uroczystościach zaślubin i uważa się, że bardziej pasują do kobiet. Gerbera jest troszkę zapomnianym kwiatem, który poprzez swój wygląd będzie pasować do takich okazji jak urodziny czy zwykły gest sympatii. Nie bójmy się także bardziej odważnych pomysłów. Kwiaty takie jak słonecznik, orchidea, bratki czy lawenda mają w sobie powiew świeżości. Podobnie jest w oryginalnymi kolorami jak przykładowo fioletowe róże.

Dodaj komentarz

cztery + dziewięć =