Ocieplanie to bardzo istotny moment podczas budowy lub remontu każdego domu i budynku przeznaczonego do stałego użytkowania. Zanim jednak rozpoczniemy działania zmierzające do jego wykonania, a zatem ułożenia materiału izolacyjnego, konieczne jest zadbanie o kilka ważnych elementów i dokonanie szeregu czynności.
Kluczowe znaczenie dla trwałości systemu ociepleniowego ma przede wszystkim jakość podłoża. Dlatego najpierw należy przystąpić do jego dokładnych oględzin. Starannie trzeba sprawdzić przy tym nośność tynku. Warto wykonać także próbę przyczepności, testowo przyklejając niewielkie fragmenty styropianu w różnych miejscach. Jeśli podłoże jest wilgotne należy je osuszyć, a następnie oczyścić z brudu i wyrównać, ze względu na lepszą przyczepność kleju oraz fakt, że jego warstwa nie powinna przekraczać 5 cm. Nie wolno zapomnieć także o dokładnym zagruntowaniu całej powierzchni specjalnym preparatem.
Po tych czynnościach można przystąpić do klejenia i układania samego styropianu. Najpierw dobrze jest zamocować tzw, listwę cokołową, która pomoże w utrzymaniu poziomu. Oprócz tego korzystne będzie wyposażenie się w aerożel i produkt taki jak taśma rozprężna, które mogą być bardzo pomocne. Taśma rozprężna jest bowiem odporna na opady atmosferyczne, a wykonana jest z miękkiej pianki poliuretanowej. Posiada także impregnację akrylową, dzięki czemu doskonale uszczelnia i izoluje łączenia styropianu. Aerożel, czyli sztywna piana stosunkowo małej gęstości, pozwoli zaś na skuteczne uzupełnienie jakichkolwiek ubytków.
Jeżeli szukasz odpowiedniego styropianu do ocieplenia to polecam https://www.hurtowniastyropianu.pl/sklep/styropian/elewacyjny/ – mają szeroki wybór i dostępność od ręki nawet w najmniejszych ilościach!