Jak pielęgnować psie legowisko?

Legowiska dla psów to świetny sposób na zapewnienie swojemu pupilowi komfortu i szczęścia. Są one również świetnym sposobem na dodanie trochę koloru do swojego domu.

Jak czyścić?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest usunięcie wszystkich włosów z legowiska psa. Możesz użyć odkurzacza, aby oczyścić wszelkie luźne włosy na powierzchni lub szczotki, aby się ich pozbyć.

Po tym możesz użyć wilgotnej szmatki, aby wytrzeć legowisko psa i upewnić się, że nie pozostał na nim brud ani kurz. 

Kolejnym krokiem jest umycie łóżka ciepłą wodą i łagodnym detergentem. Jeśli chcesz, możesz dodać trochę wybielacza w pralce z łóżkiem psa, jak również. Po wysuszeniu (ale przed odłożeniem na swoje miejsce) dodaj trochę płynu do zmiękczania tkanin.

Utrzymaj legowisko w dobrej formie

Czyść je często – co najmniej raz w tygodniu lub po każdym użyciu – wilgotną szmatką lub gąbką. Pomaga to zapobiegać powstawaniu zapachów i plam. Jeśli masz kilka psów, rozważ pranie ich legowisk częściej niż raz w tygodniu, aby ograniczyć gromadzenie się zapachów.

Usuwaj plamy jak najszybciej, wycierając nadmiar płynu papierowymi ręcznikami, zanim zdąży on przesiąknąć przez tkaninę.

Jeśli rozglądasz się za legowiskiem dla swojego pupila to z powodzeniem możesz je dostać na stronie: https://beds4dogs.pl/.

Dodaj komentarz

20 − jedenaście =