Właściwa różnica między telebimami a ekranami LED jest bardzo mała, choć istotna. Wyświetlacze LED coraz częściej używane są jako znaki drogowe czy informacyjne. Na telebimy w Polsce jest niewielkie ograniczenie – musi znajdować się on w odległości minimum 8 metrów od krawężnika jezdni. Co jednak czyni je dwoma różnymi urządzeniami?
W obu wyświetlaczach zastosowane są diody LED, jednak budowa telebimu różni się w sposób diametralny od klasycznego telebimu. Składa się on z modułów, które później dzielą się na piksele. Każdy moduł wyświetla własny obraz zgrywający się z innymi, tworząc widoczny dla nas obraz. Upraszczając, jest to wiele ekranów, które działają jak jeden. Tworzą w ten sposób rozdzielczość. Są bardzo jasne a jakość obrazu nie zmienia się ze zmianą kąta. Wynajem telebimów jest znacznie prostsza i bardziej dostępna, z racji na cenę tej konstrukcji.
Ekrany LED również cechuje wysoka jasność oraz kontrast. Pozwalają one również na konstrukcję ogromnych wyświetlaczy, których rozmiar sięga kilkuset metrów szerokości. Dodatkowo, uszkodzenie tylko części układu nie powoduje pełnej nieoperacyjności. Można ich używać całorocznie, mają szybki czas odpowiedzi oraz szeroki zakres temperatur. Minusem jest wysoka cena czy przepalanie się indywidualnych pikseli. Niska odporność na wilgotność również nie zachęca. W niewielu miejscach znajdziemy ekrany LED na wynajem, a jeśli się nam to uda – zapłacimy za to odczuwalnie mniejszą dla budżetu kwotę.