Co to jest yerba mate

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate to napój, który przyrządza się z ostrokrzewu paragwajskiego. Wykorzystuje się do tego listki i gałązki tej rośliny. Napój ten słynie głównie z właściwości takich jak pobudzające, oczyszczające i wzmacniające. Różne typy tego napoju można znaleźć i zakupić na przykład w sklepie https://ymt24.pl/. Niektórzy yerba mate nazywają jako herbata. Jest to bardzo błędne określenie wynikające pewnie z tego, że w naszym kraju przywykło się do określania herbatą wszystkiego, co się parzy z liści.

Mimo że jest spotykana herbata z ostrokrzewu paragwajskiego, to yerba mate nie ma z nią nic wspólnego. Napój ten posiada całkiem inne właściwości niż herbata oraz inny proces przygotowania.

Jak przygotować yerba mate?

Na dobrą sprawę nie ma jednego sposobu na jej przyrządzenie, każdy może to zrobić po swojemu. Każdy ma inne upodobania smakowe i to od konkretnej osoby zależy, czy yerba mate ma być mocniejsza, czy może ma być to słabszy napój. Jedyna reguła, której powinno się trzymać to temperatura wody. Napój ten przygotowuje się w wodzie, która posiada około 70-80 stopni.

Aby przygotować napój, należy wsypać odpowiednią ilość suszu do naczynia, potrząsnąć naczyniem, aby susz umiejscowił się po jednej jego stronie, po czym zalać wodą, a następnie włożyć bombill i zatkać jego ustnik. Od tego, jak długo będziemy zaparzać napój, zależy jego aromat. Należy zapamiętać też, że tak przygotowany napój yerba mate można zalewać kilka razy.

Każde ponowne zalanie skutkuje jednak delikatniejszym aromatem. Spożywać go można o dowolnej porze dnia, mając jednak na uwadze to, że ma on właściwości pobudzające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego należy inwestować w dobrej jakości armaturę przemysłową?
Dlaczego należy inwestować w dobrej jakości armaturę przemysłową?
Innowacyjne rozwiązania potrzebne są obecnie w wielu branżach. Usługi powinny być świadczone na wysokim poziomie, aby klienci byli maksymalnie usatysfakcjonowani. […]
Jak zabezpieczany jest sprzęt w magazynach przed kradzieżą?
Jak zabezpieczany jest sprzęt w magazynach przed kradzieżą?
Duże sieci marketów posiadają zazwyczaj magazyny zlokalizowane pod miastami, które obsługują. Dzięki temu towar można szybko dowieźć na miejsce dostawczymi […]
Naprawa klimatyzacji – czy można zrobić to we własnym zakresie?
Naprawa klimatyzacji – czy można zrobić to we własnym zakresie?
Klimatyzacja samochodowa to mechanizm, który jest zbudowany z wielu części. Przeciętny użytkownik zazwyczaj zna podstawowe zasady działania tego urządzenia. Jednakże […]