Co to jest yerba mate

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate to napój, który przyrządza się z ostrokrzewu paragwajskiego. Wykorzystuje się do tego listki i gałązki tej rośliny. Napój ten słynie głównie z właściwości takich jak pobudzające, oczyszczające i wzmacniające. Różne typy tego napoju można znaleźć i zakupić na przykład w sklepie https://ymt24.pl/. Niektórzy yerba mate nazywają jako herbata. Jest to bardzo błędne określenie wynikające pewnie z tego, że w naszym kraju przywykło się do określania herbatą wszystkiego, co się parzy z liści.

Mimo że jest spotykana herbata z ostrokrzewu paragwajskiego, to yerba mate nie ma z nią nic wspólnego. Napój ten posiada całkiem inne właściwości niż herbata oraz inny proces przygotowania.

Jak przygotować yerba mate?

Na dobrą sprawę nie ma jednego sposobu na jej przyrządzenie, każdy może to zrobić po swojemu. Każdy ma inne upodobania smakowe i to od konkretnej osoby zależy, czy yerba mate ma być mocniejsza, czy może ma być to słabszy napój. Jedyna reguła, której powinno się trzymać to temperatura wody. Napój ten przygotowuje się w wodzie, która posiada około 70-80 stopni.

Aby przygotować napój, należy wsypać odpowiednią ilość suszu do naczynia, potrząsnąć naczyniem, aby susz umiejscowił się po jednej jego stronie, po czym zalać wodą, a następnie włożyć bombill i zatkać jego ustnik. Od tego, jak długo będziemy zaparzać napój, zależy jego aromat. Należy zapamiętać też, że tak przygotowany napój yerba mate można zalewać kilka razy.

Każde ponowne zalanie skutkuje jednak delikatniejszym aromatem. Spożywać go można o dowolnej porze dnia, mając jednak na uwadze to, że ma on właściwości pobudzające.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dron jako użyteczny sprzęt w marketingu
Dron jako użyteczny sprzęt w marketingu
Filmy realizowane za pomocą z dronów są wykorzystywane dosłownie wszędzie. Można je oglądać w filmach, reklamach telewizyjnych czy nagraniach swoich […]
Jak najlepiej pozycjonować swoją witrynę? – SEO i wszystko jasne!
Jak najlepiej pozycjonować swoją witrynę? – SEO i wszystko jasne!
Pozycjonowanie stron internetowych to strategia marketingowa, której celem jest poprawa rankingu stron internetowych w wynikach wyszukiwania. Znaczenie SEO wzrosło w […]
Jak powinien być ubrany kelner?
Jak powinien być ubrany kelner?
Kelner jest wizytówką restauracji, gdyż to z nim w pierwszej kolejności kontakt mają wchodzący do niej goście. Musi być więc […]