Manualne oczyszczanie twarzy – na czym polega i jak przebiega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Manualne oczyszczanie twarzy to metoda usuwania ze skóry zanieczyszczeń, makijażu i oleju. Wykonuje się ją ręcznie, a nie przy pomocy urządzenia.

Ideą ręcznego oczyszczania twarzy jest to, że można je wykonać w dowolnym miejscu, czasie i nic nie kosztuje. Istnieje wiele technik, które możesz wykorzystać do ręcznego oczyszczania twarzy, od zwykłego mycia po złuszczanie lub nakładanie maseczek.

Mycie twarzy wodą z mydłem 

Jest to jeden z najczęstszych sposobów ręcznego oczyszczania twarzy, ale nie jest idealny dla wszystkich rodzajów i warunków skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę lub trądzik różowaty, może to nie być najlepszy wybór dla Ciebie. Jeśli jednak masz skórę tłustą lub trądzikową, mycie wodą z mydłem może pomóc usunąć nadmiar oleju z porów.

Stosowanie peelingów do twarzy lub środków złuszczających

Są to produkty zawierające materiał ścierny (taki jak sól), który pomaga usunąć martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia z powierzchni twarzy. Dobrze sprawdzają się w przypadku suchego typu skóry, ale mogą być zbyt ostre dla osób o wrażliwej skórze lub z egzemą.

Używanie toników do usuwania oleju i zanieczyszczeń z twarzy po ręcznym oczyszczeniu jej mydłem lub peelingiem 

Toniki nie są konieczne, ale mogą pomóc zrównoważyć poziom pH po myciu – zwłaszcza jeśli używasz produktu z alkoholem lub substancją zapachową (które mogą podrażniać skórę).

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź witrynę: https://dermo-medica.pl/oferta/zabiegi-na-twarz/oczyszczanie-manualne-twarzy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobra karma dla psa – jakie składniki odżywcze powinna posiadać?
Dobra karma dla psa – jakie składniki odżywcze powinna posiadać?
Najważniejsze składniki odżywcze dla psów to białko, tłuszcz i węglowodany. Dobra karma dla psa powinna mieć wszystkie składniki odżywcze, których […]
Jak ubierać dzieci na wiosenne spacery?
Jak ubierać dzieci na wiosenne spacery?
Wiosna to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych pór roku. Bardzo często obok ciepłych i słonecznych dni zdarzają się takie, w trakcie […]
Jak działa i z czego zbudowany jest filtr kasetowy?
Jak działa i z czego zbudowany jest filtr kasetowy?
Filtr kasetowy jest najczęściej spotykanym typem filtra wody i jest on dość łatwy w instalacji. Mogą być stosowane zarówno w […]