Manualne oczyszczanie twarzy – na czym polega i jak przebiega?

Manualne oczyszczanie twarzy to metoda usuwania ze skóry zanieczyszczeń, makijażu i oleju. Wykonuje się ją ręcznie, a nie przy pomocy urządzenia.

Ideą ręcznego oczyszczania twarzy jest to, że można je wykonać w dowolnym miejscu, czasie i nic nie kosztuje. Istnieje wiele technik, które możesz wykorzystać do ręcznego oczyszczania twarzy, od zwykłego mycia po złuszczanie lub nakładanie maseczek.

Mycie twarzy wodą z mydłem 

Jest to jeden z najczęstszych sposobów ręcznego oczyszczania twarzy, ale nie jest idealny dla wszystkich rodzajów i warunków skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę lub trądzik różowaty, może to nie być najlepszy wybór dla Ciebie. Jeśli jednak masz skórę tłustą lub trądzikową, mycie wodą z mydłem może pomóc usunąć nadmiar oleju z porów.

Stosowanie peelingów do twarzy lub środków złuszczających

Są to produkty zawierające materiał ścierny (taki jak sól), który pomaga usunąć martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia z powierzchni twarzy. Dobrze sprawdzają się w przypadku suchego typu skóry, ale mogą być zbyt ostre dla osób o wrażliwej skórze lub z egzemą.

Używanie toników do usuwania oleju i zanieczyszczeń z twarzy po ręcznym oczyszczeniu jej mydłem lub peelingiem 

Toniki nie są konieczne, ale mogą pomóc zrównoważyć poziom pH po myciu – zwłaszcza jeśli używasz produktu z alkoholem lub substancją zapachową (które mogą podrażniać skórę).

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź witrynę: https://dermo-medica.pl/oferta/zabiegi-na-twarz/oczyszczanie-manualne-twarzy/.

Dodaj komentarz

dwa × trzy =