Do czego wykorzystywany jest rattan?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rattan pochodzi z pni palm rosnących w południowo-wschodniej Azji. Łodygi są zbierane, pozbawiane liści i suszone przed przekształceniem ich w meble lub inne produkty.

Rattan to wszechstronny materiał, który występuje w różnych kształtach i rozmiarach. Może być używany jako meble ogrodowe, ogrodzenia, kosze, a nawet abażury. W rzeczywistości możesz użyć rattanu w prawie każdym zastosowaniu, gdzie potrzebujesz mocnego i trwałego materiału, który przetrwa lata.

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe to dobry przykład rzeczy, którą wykorzystuje rattan. Rattanowe meble ogrodowe są bardzo popularne, ponieważ są lekkie, trwałe i łatwe do przenoszenia. Możesz znaleźć wszystko, od krzeseł do salonu po stoły piknikowe wykonane z rattanu.

Ogrodzenie

Rattan może być również wykorzystywany jako materiał na ogrodzenia. Można go użyć do stworzenia ogrodzenia prywatności lub nawet dekoracyjnego ogrodzenia wokół domu. Ogrodzenia rattanowe są bardzo popularne w klimacie tropikalnym, ponieważ nie tracą koloru jak inne rodzaje drewna z czasem.

Basen rattanowy

Baseny rattanowe są piękne, trwałe i bardzo przystępne cenowo. Zazwyczaj wykonane są z naturalnego rattanu i są bardzo popularne w Azji. Najczęstszym kolorem jest brązowy, ale można je również znaleźć w kolorze czarnym, białym i czerwonym.

Basen z rattanu jest niezwykle trwały i przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służyć przez wiele lat. Jest wykonany z prawdziwego rattanu, który został oczyszczony, pokrojony w paski i spleciony razem, aby stworzyć mocny materiał.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić komfortowe i przyjemne miejsce w ogrodzie, przeznaczone na spotkania z gośćmi?
Jak urządzić komfortowe i przyjemne miejsce w ogrodzie, przeznaczone na spotkania z gośćmi?
Miejsce na relaks powinno być częścią każdego domu, a w ciepłym okresie roku może za nie służyć ogród. Aby jednak […]
Okno jako najważniejszy element ogrodu zimowego
Okno jako najważniejszy element ogrodu zimowego
Ogród zimowy połączony z salonem to marzenie wielu osób. Jednak nie każdy taką zachciankę realizuje. Przeszkodą mogą wydawać się koszty […]
Zalety porcelanowej zastawy
Zalety porcelanowej zastawy
Na wyposażeniu każdego domu powinna się znaleźć zastawa porcelanowa, ponieważ idealnie nadaje się ona do serwowania napojów i posiłków w […]