Do czego służy izolacja termiczna?

Izolacja termiczna to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie odpowiedniego komfortu cieplnego w budynkach. Jednak jej główną funkcją jest zapobieganie stratom energii. Czym tak właściwie jest izolacja? Dlaczego jeszcze jest tak ważna? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Co warto wiedzieć o izolacji termicznej?

Jak już wspominaliśmy właściwe zaizolowanie oraz ocieplenie budynków ma ogromne znaczenie w uzyskaniu komfortu termicznego. Użycie zbyt małej ilości materiału izolującego czy też niepoprawnie wykonane ściany mogą przyczynić się do znacznego zwiększenia opłat za ogrzewanie. Niewłaściwie wbudowane przegrody powodują sporą utratę ciepła. Zatem każdy, kto podejmuje się budowy domu, powinien zadbać o to, by izolacja została równomiernie rozprowadzona. Aby tak było, materiał izolujący powinien znajdować się od zewnętrznej strony przegród. Taki sposób montażu poprawia zatrzymywanie ciepła w ścianach.

Wykonując termoizolację domu, musimy mieć na uwadze wszelkie newralgiczne miejsca, które mogą powodować spore straty ciepła. Dlatego też powinny być nią objęte nie tylko przegrody budowlane, lecz także narożniki budynku. Nie można zapomnieć także o przestrzeni wokół ościeży czy nadproży. Warto zadbać o jeszcze jeden element, jakim jest izolacja termiczna rur. Materiały do jej zrobienia nie są drogie, niemniej jednak jest to wydatek, który z pewnością się opłaci. Właściwy dobór materiałów wpłynie na funkcjonowanie całej instalacji grzewczej, również poprzez redukcję strat cieplnych.

Dodaj komentarz

pięć × pięć =