Skuteczny impregnat do bruku – jaki wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka brukowa jest bardzo ciekawym i często wykorzystywanym materiałem, który doskonale sprawdza się na różnego rodzaju drogach osiedlowych, podjazdach a nawet tarasach. Dobrze ułożona, równa kostka doskonale sprawuje się jako nawierzchnia, po której tak samo sprawnie mogą poruszać się samochody, rowerzyści i piesi. Można na niej równie dobrze jeździć na rolkach, hulajnodze czy deskorolce – wszystko zależy tu od rodzaju kostki, na jaki się zdecydujemy. Należycie dbając o kostkę możemy sprawić, że będzie ona bardzo długo nam służyła.

Konserwacja bruku pozwoli długo zachować jego właściwości

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że ten, tak powszechnie stosowany materiał musi być należycie konserwowany. Szczególnie istotne są właściwie dobrane impregnaty do kostki brukowej, ponieważ dość znaczna nasiąkliwość kostki brukowej sprawia, że bez odpowiedniego zabezpieczenia jest ona mało odporna na działanie wody i wilgoci.

Jak dbać o kostkę brukową?

Czasami jednak, mimo używania impregnatów i różnego typu środków konserwujących zdarza się, że kostka i tak nam się zabrudzi. Różnego rodzaju smary, oleje oraz farby zostawiają na bruku nieestetycznie wyglądające ślady. W takich sytuacjach dobrze sprawdzają się środki czyszczące od Bekerfarb, które doskonale dają sobie radę nawet z bardzo trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Warto również regularnie czyścić kostkę brukową, szczególnie jeżeli mieszkamy w miejscu, w którym bardzo często w powietrzu poruszają się drobinki kurzu i ziemi. Jeżeli na taką kostkę wjeżdżamy często z nieutwardzonej nawierzchni, będzie ona bardzo szybko się brudziła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Korzyści z wybielania zębów
Korzyści z wybielania zębów
Białe i zdrowo wyglądające zęby zawsze są ogromnym atutem. Nie tylko odejmują lat, ale też służą urodzie. Posiadanie lśniącego uzębienia […]
Jak zostać zawodowym strażakiem?
Jak zostać zawodowym strażakiem?
Wiele dzieciaków, zarówno chłopców, jak i dziewczynek, marzy o tym, by w przyszłości zostać strażakiem. Jednak ten trudny zawód wzbudza […]
Najzdrowsze suszone owoce – które wybrać?
Najzdrowsze suszone owoce – które wybrać?
Brakuje Ci pomysłów i czasu na zdrowe przekąski? A może ciężko jest Ci się oprzeć pokusie sięgnięcia w trakcie dnia […]