Czy można budować taras z drewna egzotycznego?

Każdemu z nas marzy się relaks i wypoczynek na własnym tarasie, wykonanym najlepiej z naturalnego drewna, które jest ekologiczne i niezwykle stylowe. Dlatego tak istotne jest wybranie odpowiednich desek do budowy tej konstrukcji. Wiele osób decyduje się zwłaszcza na drewno pozyskiwane z gatunków drzew egzotycznych, ponieważ charakteryzuje się ono wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, a ponadto wygląda naprawdę efektownie (niespotykane kolory, ciekawe usłojenie itp.). Realizacją takich konstrukcji zajmuje się m.in. https://www.ideagarden.pl/.

Wysoka wytrzymałość i oryginalne barwy to główne wyróżniki

Drewno egzotyczne jest idealnym materiałem do budowy tarasu, gdyż wyróżnia się niespotykaną wręcz wytrzymałością i atrakcyjnym wyglądem. Konstrukcje wykonane z tego typu desek prezentują się nienagannie przez wiele lat i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych. Wystarczy je pokryć olejem na etapie montażu, co spowoduje, że z czasem nie będą szarzeć.

Najczęściej wykorzystywanymi w naszym kraju do budowy tarasów gatunkami drzew egzotycznych są: bangkirai, massaranduba, cumaru, ipe (lapacho), kempas, a także merbau. W tym miejscu warto podkreślić, że wycena tarasu z tego rodzaju desek będzie wyższa niż wycena konstrukcji z rodzimych drzew (np. świerku, sosny czy modrzewia), ponieważ są to gatunki trudno dostępne i trzeba je sprowadzać z odległych krajów, głównie afrykańskich i południowoamerykańskich. Mimo to inwestycja bardzo szybko się zwróci, zważywszy na to, że drewno egzotyczne nie starzeje się, z upływem lat nabiera charakteru, a jego kolor staje się głębszy i bardziej stylowy.

Dodaj komentarz

15 − dwanaście =