W jakie akcesoria do włosów warto zainwestować?

Pielęgnacja włosów wymaga szczególnej uwagi, ponieważ zadbane, lśniące włosy dodają każdej kobiecie uroku. Wiele z nas rodzi się z niewymagającymi puklami, które nie potrzebują ani specjalnej uwagi, ani akcesoriów czy specjalistycznych kosmetyków, pozostałe panie muszą dołożyć starań, by ich włosy prezentowały się pięknie.

Popularne jest za to stwierdzenie, że każda kobieta z prostymi włosami marzy o kręconych i odwrotnie. Nic w tym trudnego! Wystarczy inwestować w dobrej jakości produkt. Prostownicę, lokówkę czy suszarkę. Najbardziej uniwersalny jest trzeci z nich (który zresztą może dodatkowo posiadać obie funkcje: prostowania i kręcenia włosów). Poniżej kilka rad, jak inwestować w dobrej jakości suszarkę.

Na co zwrócić uwagę, a czego unikać?

Jeśli nie chcesz kupić kota w worku, lepiej zapoznaj się, czym kierować się przy wyborze suszarki. Domowy egzemplarz może być równie dobry, co suszarki fryzjerskie, jeśli posiada następujące funkcje:

  • pielęgnacja jonowa- zapobiega elektryzowaniu się włosów, co jest szczególnie przydatne w okresie jesienno- zimowym,

  • dodatki w postaci dyfuzora lub nasadki modelującej- służą modelowaniu oraz nadawaniu objętości włosom,

  • ceramiczne elementy- chronią przed uszkodzeniem włosa, nie powodując ich przesuszania

  • regulator siły podmuchu i temperatury- nowoczesne produkty posiadają aż 6 stopni regulacji

  • automatyczny czujnik temperatury- reguluje wysokość temperatury bez potrzeby manualnej zmiany, dopasowując jej wysokość do indywidualnych potrzeb włosa

Dodaj komentarz

trzy × trzy =