Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup wózka dla małego dziecka to ogromne wyzwanie dla większości niedoświadczonych rodziców. Na rynku znajdziemy bowiem konstrukcje licznych producentów, zróżnicowane pod względem ceny, rozmiaru oraz funkcjonalności. W trakcie wyboru takiego pojazdu koniecznie zwracajmy uwagę na kilka istotnych parametrów. Podstawowa zasada głosi, że wózek niemowlęcy powinien być przede wszystkim solidnie wykonany i posiadać w swojej budowie rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo malucha. 

Przydatne wskazówki dla młodych rodziców 

Zastanawiając się nad wózkami spacerowymi lub wielofunkcyjnymi, w pierwszej kolejności porównajmy ich wagę. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy mieszkamy w wielopiętrowym bloku bez windy i będziemy zmuszeni każdorazowo znosić i wnosić wózek ręcznie. Średnia waga takiego produktu wraz z gondolą wynosi zazwyczaj od 10 do 25 kg. Kolejnym istotnym parametrem jest rodzaj i jakość wykonania gondoli. Musi być ona wygodna dla dziecka, wystarczająco przestronna, cicha podczas składania i wyposażona w siateczkę wentylacyjną, ewentualnie specjalne okienko (gwarancja dopływu świeżego powietrza). Oprócz tego zaleca się, aby posiadała wodoodporną tapicerkę i filtry przeciwsłoneczne oraz była porządnie zamocowana. Duże znaczenie ma również dno konstrukcji. Najbardziej praktyczne okazuje się styropianowe albo drewniane, ponieważ zapewnia optymalną izolację przed zimnem. Oto wymogi dotyczące pozostałych elementów wózka:

– rączka – wykonana z materiału odpornego na różnice temperatur (np. skóry) i posiadająca regulację

– koła – ich wybór zależy od tego, po jakim terenie najczęściej będziemy się poruszać; na twardych chodnikach sprawdzą się modele niewielkie i piankowe (wyjątkowo skrętne)

– hamulce – w pełni sprawne i zlokalizowane przy rączce albo na kołach

– stelaż – najlepiej aluminiowy lub stalowy, pozwalający na szybkie składanie i rozkładanie

– dodatkowe akcesoria – odpinany kosz na zakupy, parasolka, śpiworek, moskitiera itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zwiększyć efektywność restauracji?
Jak zwiększyć efektywność restauracji?
Branża restauracyjna jest trudna. Nie jest łatwo prowadzić udany biznes restauracyjny i zarabiać na nim pieniądze. Musisz poradzić sobie z […]
Jakie marki aut są często sprowadzane ze Stanów?
Jakie marki aut są często sprowadzane ze Stanów?
Jeśli spojrzymy na auta jeżdżące po polskich ulicach, zapewne zauważymy, że pojawia się ostatnio coraz więcej marek i modeli typowo […]
Jakie ozdoby sprawdzą się na przyjęciu urodzinowym?
Jakie ozdoby sprawdzą się na przyjęciu urodzinowym?
Urodziny to dla bardzo wielu osób ważny dzień w roku, ponieważ jest to ich rocznica przyjścia na świat. Dlatego też […]