Co sprawdzać przy zakupie podpasek?

Oferta kobiecych artykułów higienicznych używanych w okresie menstruacji jest bardzo rozbudowana i z całą pewnością można się w niej pogubić. Kupując podpaski, należy zwrócić uwagę na to, aby produkty były maksymalnie chłonne i odpowiednio przepuszczały powietrze. Z tego powodu warto postawić na produkty przyjazne środowisku, tak modne i popularne w ostatnim czasie. W podpaskach ekologicznych zastosowane jest rozwiązanie wykorzystujące pasek anionowy, który hamuje rozwój bakterii, usuwa nieprzyjemny zapach i zapewnia komfort użytkowania. Artykuły tego rodzaju powinny posiadać również boczne ścianki, które będą zapobiegały przeciekaniu.

To, co jest równie istotne to miękka powierzchnia, która zapewni suchość przez cały okres użytkowania. Podpaski ekologiczne pozwalają skórze oddychać, dzięki czemu nie pojawiają się odparzenia, zaczerwienia oraz uczucie swędzenia. Kupując takie produkty, trzeba również sprawdzić, czy produkt jest hipoalergiczny oraz czy posiada odpowiednie certyfikaty przyznawane artykułom wysokiej jakości.

Gdzie ich szukać?

W większości przypadków te same podpaski stosowane są i na dzień i na noc. Nie jest to jednak dobra praktyka, z uwagi na różnorodność potrzeb, jakie ma kobieta w tym szczególnym czasie. Warto rozważyć zatem zakup podpasek dedykowanych jedynie na noc. Są one dostępne m.in. na https://gentleday.pl/produkty/zestawy/podpasek-gentle-day-na-noc. Takie artykuły posiadają zwykle cztery skrzydełka, które uniemożliwiają podpasce przemieszczanie się podczas snu. Ta specjalna dodatkowa ochrona nie dopuszcza do przeciekania i do powstawanie nieestetycznych i wstydliwych plam na bieliźnie czy pościeli.

Dodaj komentarz

10 − 6 =