Jak zabezpieczyć mieszkanie przed zabrudzeniem w trakcie remontu?

Malowanie pomieszczeń czy nawet zwykłe przemeblowanie, wymaga od nas solidnego zabezpieczenia mieszkania przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem podłóg i ścian. W związku z tym, przed planowanym remontem, koniecznie należy zaopatrzyć się w materiały, które pozwolą nam uniknąć kłopotów i zaoszczędzą sporo czasu związanego z późniejszym sprzątaniem i przywróceniem blasku pomieszczeniom.

Przed remontem

Przed przystąpieniem do właściwych prac remontowych, musimy pomieszczenia odpowiednio zabezpieczyć. Solidnie wykonane prace przygotowawcze, zdecydowanie przyspieszą cały proces. Najpierw pokoje opróżniamy z mebli i wszystkich ruchomych elementów. Następnie odkręcamy kontakty i włączniki prądu, a także demontujemy listwy przypodłogowe. W przypadku malowania sufitów, konieczny jest też demontaż lamp i żyrandoli. Jeżeli nie mamy możliwości usunięcia mebli, ustawiamy je na środku pomieszczenia i przykrywamy grubą folią malarską. Ten rodzaj sprawdzi się także w zabezpieczeniu podłóg. Cienkiej folii używamy z kolei do ochrony okien i drobnych elementów jak klamki.

W zabezpieczeniu mieszkania na czas remontu, kluczową rolę odgrywa taśma malarska. W zależności od rozmiaru, używamy jej do ochrony framug i listw drzwiowych. Przy jej użyciu przyklejamy do ścian i podłóg folię malarską, co zapobiega jej przesuwaniu się. W tym wypadku stosujemy szeroką (4-5 cm) taśmę, która sprawdzi się też w przypadku oddzielania kolorów na malowanych powierzchniach. Do zabezpieczenia niewielkiego wyposażenia (klamki, mocowania karniszy) używamy z kolei cienkiej taśmy malarskiej. Dopiero po wykonaniu tych czynności przygotowawczych, możemy przystąpić do właściwych prac.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − 8 =