Jak zakryć duże okno?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że to zaproponowane dodatki podkreślają wykończenie wnętrza. Bardzo ważne jest uważne dobieranie elementów, które mają ozdabiać, a nie przytłaczać. Prócz różnego rodzaju tekstyliów, bibelotów oraz części praktycznych, istotnym punktem jest oprawa okna. Składa się na nią wiele czynników. Niezależnie od funkcji dekoracyjnej, wybrane szczegóły powinny być maksymalnie funkcjonalne.

Jedną z najbardziej popularnych propozycji jest karnisz sufitowy. W najnowszej odsłonie to zazwyczaj szyna i klipsy skrzętnie ukryte za elegancją zabudową. Takie rozwiązanie pozwala dodatkowo zainstalować w tym miejscu sznur z lampkami LED. Jak poradzić sobie z osłoną dużego okna?

Rozwiązania na miarę potrzeb

Dobór najlepszych artykułów przeznaczonych na zakrycie okna musi poprzedzić dokładne przemyślenie tematu. Wszystko zależy od kilku czynników. Mianowicie od przeznaczenia pomieszczenia, strony świata oraz osobistego gustu mieszkańców. Przykładowo duże okna w sypialni skierowane na wschód powinny być osłonięte nie tylko fantazyjną firanką, ale również roletą pozwalającą na dłuższy sen podczas weekendów.

Co w sytuacji, gdy roleta nie wystarcza? Z pomocą przychodzą plisy charakteryzujące się precyzyjnym mechanizmem i dużą dowolnością, jeśli chodzi o regulację. Klasyczna propozycja to przytulne zasłony, które przy odpowiednim projekcie mogą zakryć też część ściany lub wystające elementy. Duże okna mają zazwyczaj niestandardowy rozmiar, dlatego wszelkie produkty powinny być zamawiane w specjalistycznych firmach oferujących projekt i zdjęcie miary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obuwie, które nigdy nie wychodzi z mody
Obuwie, które nigdy nie wychodzi z mody
Moda zmienia się co sezon. Trendy przychodzą i odchodzą podczas gdy większości z nas nie stać na to, by co […]
Czy do używania opasek zaciskowych jest cokolwiek potrzebne?
Czy do używania opasek zaciskowych jest cokolwiek potrzebne?
Opaski zaciskowe wykrywalne to najpopularniejsze i najczęściej spotykane w Polsce opaski. W naszym kraju, opaski tego typu są stosowane do […]
Gdzie można wstawić drewniane meble?
Gdzie można wstawić drewniane meble?
Meble wykonane z naturalnego drewna zachwycają unikalnością, pięknem i trwałością. Są wyjątkowe i na swój sposób niepowtarzalne, a co ważniejsze […]