Jakich dodatków nie może zabraknąć w salonie?

Salon jest pomieszczeniem, które obok kuchni wydaje się najważniejszym miejscem w naszym domu. Tutaj krzyżują się drogi całej rodziny i tutaj najczęściej relaksujemy się przed telewizorem lub z książką. Wszystkie te aktywności wymuszają na nas to, abyśmy przy urządzaniu tego pomieszczenia kierowali się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką. Dzieje się tak, ponieważ wiemy, iż salon jest wizytówką naszego domu czy mieszkania. Miejscem, gdzie przyjmujemy naszych gości. To, w jaki sposób go urządzimy, pokazuje, jaki mamy gust, co nas interesuje i do czego przywiązujemy najwięcej uwagi.

Ozdobne i funkcjonalne oświetlenie salonu

Wybierając dodatki do pokoju dziennego, warto zacząć od odpowiedniego oświetlenia. Zbyt jasne lub zbyt ciemne światło może być bardzo niekomfortowe. Kupując żarówki, zwróćmy również uwagę na to, aby miały odpowiednią barwę. Na ogół zaleca się światło o barwie ciepłej lub lekko ciepłej. Ważne jest również, skąd będzie ono padało. Plafon, lampka stojąca, kinkiet – to tylko niektóre opcje, z których możemy wybierać.

Jakie elementy wystroju są niezbędne w każdym salonie?

Ponieważ w salonie najczęściej siedzimy, dobrze jest pomyśleć o wygodnej sofie i fotelach. Współcześnie panuje moda na meble minimalistyczne, które zachwycają prostotą kształtów oraz oryginalnością rozwiązań. Oprócz sofy, w salonie powinna również znaleźć się odpowiednia ława oraz meble, na których będzie stał telewizor, książki i różnego typu ozdoby. Nie zapominajmy również o roślinach. W dobrze zaprojektowanym salonie rośliny dopełniają wystrój wnętrza.

Dodaj komentarz

cztery × dwa =