Kotły żeliwne z podajnikiem – w jakich branżach się go stosuje?

Kocioł z podajnikiem jest bardzo popularnym rozwiązaniem w instalacjach centralnego ogrzewania. Wykorzystuje się go jednak nie tylko w domach jednorodzinnych, gdzie możemy spotkać przede wszystkim takiego rodzaju egzemplarze: https://www.cichewicz.pl/kotly-c-o-zeliwne-z-podajnikiem-dual-s-8-32-kw. Jest konstrukcją tak uniwersalną, że znajduje zastosowanie również w przemyśle i to w wielu różnych branżach. Postanowiliśmy sprawdzić w jakich miejscach można najczęściej spotkać kotły żeliwne z podajnikiem i gdzie najlepiej spełniają swoją rolę.

Ogrzewanie hal produkcyjnych

Duże hale fabryczne potrzebują sporej mocy grzewczej, by w środku utrzymana była odpowiednia dla pracowników temperatura. Aby nie trzeba było przez cały czas dokładać do kotła lub instalować bardzo drogiego pieca na gaz ziemny, doskonałym pomysłem są właśnie kotły żeliwne z podajnikiem. Warunkiem jest to, by ich moce były odpowiednio duże. Stosuje się je chętnie w przedsiębiorstwach metalurgicznych, samochodowych, produkujących wyroby drewniane, w farmacji i tak dalej. W wielu tych branżach utrzymanie stałej, wysokiej temperatury w miejscu produkcji jest rzeczą absolutnie niezbędną.

Ciepło dla osiedli bloków mieszkalnych

W wielu mniejszych miasteczkach, gdzie istnieją osiedla bloków, ogrzewaniem ich zajmuje się lokalna kotłownia. W obecnych czasach zazwyczaj pracuje tam po kilka kotłów żeliwnych z podajnikiem. Ich sumaryczna moc może wynosić kilkaset kilowatów i spokojnie wystarcza do ogrzewania nawet kilku budynków mających po kilkadziesiąt mieszkań. Energetyka cieplna jest więc kolejną branżą, gdzie tytułowe kotły od dawna zdobywają sobie coraz większą sympatię.

Dodaj komentarz

osiem − siedem =