Kulki do prasowania

Jedną z bardzo ciekawych, kreatywnych zabawek dla dzieci są kulki do prasowania (prasowanki). Są to wyjątkowe zabawki, które pozwalają dziecku na rozwój zdolności manualnych i “artystycznej duszy”. Jak działają i czemu naprawdę warto je kupić?

Jak działają kulki do prasowania?

Kulki do prasowania wykonane są ze specjalnego tworzywa sztucznego, które pod wpływem ciepła z żelazka staje się lekko plastyczne i zespala ze sobą nawzajem. Dzięki temu po ułożeniu wzoru i zaprasowaniu go, kulki łączą się ze sobą, tworząc trwały obraz, który można następnie zdjąć z podkładki do układania bez szkody dla jego kształtu. W ten sposób powstaje też użyteczna, trwała zabawka czy dekoracja.

Dlaczego dzieci uwielbiają kulki do prasowania?

Kulki do prasowania to świetne akcesorium, które jest wręcz uwielbiane przez chłopców i dziewczynki. Pozwala im na rozwój kreatywności, ponieważ daje możliwość układania dosłownie dowolnych wzorów na podkładce. W ten sposób dziecko może urzeczywistnić swoje wyobrażenia, a także z każdym dniem tworzyć bardziej skomplikowane wzory.

Co więcej, koraliki do prasowania, które oferuje sklep z zabawkami dla dzieci – lotrzyk.pl, dają dziecku możliwość rozwoju motorycznego. Uczą je lepszego widzenia przestrzennego i koordynacji oko-ręka, co pomaga w późniejszym życiu i wykonywaniu bardzo precyzyjnych czynności. Jednocześnie rozwija się też cierpliwość i opanowanie dziecka, a także jego zdolność do skupiania się na jednej czynności. W ten sposób następuje jego wielotorowy rozwój, a wszystko podczas ciekawej zabawy!

Dodaj komentarz

pięć × 4 =