Najpopularniejsze włoskie kurorty narciarskie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy to kraj górzysty, więc w wielu jego regionach znajduje się mnóstwo ośrodków, w których można pojeździć na nartach. Na mapie naszych zimowych wojaży nie może oczywiście zabraknąć zwłaszcza kurortów usytuowanych w rejonie największych europejskich gór, czyli Alp.

Przed wyjazdem warto się jednak zapoznać z dokładną ofertą każdego z tych miejsc, aby wybrać to, które nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również będzie w zasięgu możliwości finansowych.

Dla aktywnych i spragnionych luksusu

Za najważniejszy kurort narciarski we Włoszech jest uznawany resort Madonna di Campiglio, którego centrum jest całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów. Charakteryzuje się on bogatą ofertą turystyczną – można tam uprawiać mnóstwo dyscyplin sportów zimowych (3 snowparki, 59 wyciągów i 70 km tras narciarskich, większość z armatkami śnieżnymi), a także podziwiać przepiękne krajobrazy. Należy jednak podkreślić, że wysoki prestiż ośrodka wiąże się z dużymi cenami za pobyt.

Kolejnym chętnie odwiedzanym kurortem w Italii jest Livigno, miasto otoczone dwoma masywami górskimi – Mottolino oraz Carosello. Ośrodek ten posiada bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa klasycznego – niemal każdy turysta słyszał kiedyś o takiej atrakcji jak narty w Livigno.

W trakcie planowania wyjazdu do Włoch warto także przyjrzeć się ofercie ośrodka Cortina d`Ampezzo. Jest to miejscowość położona około 130 km od Wenecji i nazywana Królową Dolomitów. Szczególnie poleca się wizytę w tym miejscu osobom wymagającym luksusowych warunków w prywatnych pensjonatach.

Należy dodać, że są tutaj dosyć wymagające, strome trasy zjazdowe, więc jest to propozycja raczej dla doświadczonych narciarzy. Ośrodki nieco mniej znane, ale równie urokliwe to: Breulil-Cervinia, Bormio, Dolomiti Superski, Courmayeur, Cortina d’Ampezzo, Dolina Aosty. O innych ciekawych miejscach można przeczytać na https://www.winterevent.pl/narty-wlochy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje butów męskich – eleganckich i na co dzień
Rodzaje butów męskich – eleganckich i na co dzień
Do butów sznurowanych zalicza się oksfordy oraz derby. Pierwsze z nich to przykład obuwia eleganckiego, formalnego. Idealnie nadają się na […]
Internetowe zakupy spożywcze – w co możemy się zaopatrzyć bez wychodzenia z domu?
Internetowe zakupy spożywcze – w co możemy się zaopatrzyć bez wychodzenia z domu?
W dobie pandemii, kiedy powinniśmy unikać zatłoczonych miejsc, robienie zakupów spożywczych przez Internet jest strzałem w dziesiątkę. To dobre rozwiązanie […]
Jak zaaranżować kącik grillowy w przydomowym ogrodzie?
Jak zaaranżować kącik grillowy w przydomowym ogrodzie?
Osoby uwielbiające spędzać czas na świeżym powietrzu i organizować różne imprezy dla rodziny oraz znajomych powinny koniecznie pomyśleć o stworzeniu […]