Najpopularniejsze włoskie kurorty narciarskie

Włochy to kraj górzysty, więc w wielu jego regionach znajduje się mnóstwo ośrodków, w których można pojeździć na nartach. Na mapie naszych zimowych wojaży nie może oczywiście zabraknąć zwłaszcza kurortów usytuowanych w rejonie największych europejskich gór, czyli Alp.

Przed wyjazdem warto się jednak zapoznać z dokładną ofertą każdego z tych miejsc, aby wybrać to, które nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również będzie w zasięgu możliwości finansowych.

Dla aktywnych i spragnionych luksusu

Za najważniejszy kurort narciarski we Włoszech jest uznawany resort Madonna di Campiglio, którego centrum jest całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów. Charakteryzuje się on bogatą ofertą turystyczną – można tam uprawiać mnóstwo dyscyplin sportów zimowych (3 snowparki, 59 wyciągów i 70 km tras narciarskich, większość z armatkami śnieżnymi), a także podziwiać przepiękne krajobrazy. Należy jednak podkreślić, że wysoki prestiż ośrodka wiąże się z dużymi cenami za pobyt.

Kolejnym chętnie odwiedzanym kurortem w Italii jest Livigno, miasto otoczone dwoma masywami górskimi – Mottolino oraz Carosello. Ośrodek ten posiada bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa klasycznego – niemal każdy turysta słyszał kiedyś o takiej atrakcji jak narty w Livigno.

W trakcie planowania wyjazdu do Włoch warto także przyjrzeć się ofercie ośrodka Cortina d`Ampezzo. Jest to miejscowość położona około 130 km od Wenecji i nazywana Królową Dolomitów. Szczególnie poleca się wizytę w tym miejscu osobom wymagającym luksusowych warunków w prywatnych pensjonatach.

Należy dodać, że są tutaj dosyć wymagające, strome trasy zjazdowe, więc jest to propozycja raczej dla doświadczonych narciarzy. Ośrodki nieco mniej znane, ale równie urokliwe to: Breulil-Cervinia, Bormio, Dolomiti Superski, Courmayeur, Cortina d’Ampezzo, Dolina Aosty. O innych ciekawych miejscach można przeczytać na https://www.winterevent.pl/narty-wlochy.

Dodaj komentarz

14 − pięć =