Najpopularniejsze włoskie kurorty narciarskie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy to kraj górzysty, więc w wielu jego regionach znajduje się mnóstwo ośrodków, w których można pojeździć na nartach. Na mapie naszych zimowych wojaży nie może oczywiście zabraknąć zwłaszcza kurortów usytuowanych w rejonie największych europejskich gór, czyli Alp.

Przed wyjazdem warto się jednak zapoznać z dokładną ofertą każdego z tych miejsc, aby wybrać to, które nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również będzie w zasięgu możliwości finansowych.

Dla aktywnych i spragnionych luksusu

Za najważniejszy kurort narciarski we Włoszech jest uznawany resort Madonna di Campiglio, którego centrum jest całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów. Charakteryzuje się on bogatą ofertą turystyczną – można tam uprawiać mnóstwo dyscyplin sportów zimowych (3 snowparki, 59 wyciągów i 70 km tras narciarskich, większość z armatkami śnieżnymi), a także podziwiać przepiękne krajobrazy. Należy jednak podkreślić, że wysoki prestiż ośrodka wiąże się z dużymi cenami za pobyt.

Kolejnym chętnie odwiedzanym kurortem w Italii jest Livigno, miasto otoczone dwoma masywami górskimi – Mottolino oraz Carosello. Ośrodek ten posiada bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa klasycznego – niemal każdy turysta słyszał kiedyś o takiej atrakcji jak narty w Livigno.

W trakcie planowania wyjazdu do Włoch warto także przyjrzeć się ofercie ośrodka Cortina d`Ampezzo. Jest to miejscowość położona około 130 km od Wenecji i nazywana Królową Dolomitów. Szczególnie poleca się wizytę w tym miejscu osobom wymagającym luksusowych warunków w prywatnych pensjonatach.

Należy dodać, że są tutaj dosyć wymagające, strome trasy zjazdowe, więc jest to propozycja raczej dla doświadczonych narciarzy. Ośrodki nieco mniej znane, ale równie urokliwe to: Breulil-Cervinia, Bormio, Dolomiti Superski, Courmayeur, Cortina d’Ampezzo, Dolina Aosty. O innych ciekawych miejscach można przeczytać na https://www.winterevent.pl/narty-wlochy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy proces obróbki metali został całkowicie zdominowany przez urządzenia sterowane numerycznie?
Czy proces obróbki metali został całkowicie zdominowany przez urządzenia sterowane numerycznie?
Proces obróbki metali został całkowicie zdominowany przez urządzenia sterowane numerycznie. Chociaż podstawowe zasady obróbki metali nie zmieniły się zbytnio z […]
Budynek – w jaki sposób nadać mu niepowtarzalny charakter?
Budynek – w jaki sposób nadać mu niepowtarzalny charakter?
Aranżując dom, ważne jest nie tylko wykończenie go wewnątrz wedle stylu, jaki nam się najbardziej podoba, ale też zaaranżowanie przestrzeni […]
Co ma wpływ na smak kawy?
Co ma wpływ na smak kawy?
Kawa to obok herbaty jeden z ulubionych napojów milionów ludzi na całym świecie. Prawdziwy wielbiciel pije ją zarówno po to, […]