Narzędzia, które warto mieć pod ręką na budowie

Budowa jest wymagającym miejscem pracy, zarówno zważając na rodzaj wykonywanego zajęcia oraz warunki z tym związane, a także na potrzebne narzędzia. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, podczas budowy przydaje się wiele gadżetów oraz urządzeń, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepotrzebne.

Te narzędzia zawsze się przydadzą

Podstawę stanowią wszelkiego rodzaju wiadra, wiertarka, betoniarka, szlifierka kątowa, poziomica, pilarka. Jest to niemal podstawowe wyposażenie, które warto następnie poszerzać, aby nie tylko przyspieszyć ale również ulepszyć pracę. Warto mieć pod ręką także drabiny, szpachelki, miski, przyrządy do mieszania, wałki do farby. W przypadku dużej ilości pyłu warto zainwestować w odkurzacz festool. Jest to nowoczesne urządzenie z 15-litrowym pojemnikiem, pracujące zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki małym rozmiarom odkurzacz jest łatwy w transporcie, również na duże wysokości. Moc jego pracy poradzi sobie z wszystkimi zabrudzeniami oraz pyłem powstałym po szlifowaniu lub wierceniu.

Warto także zaopatrzyć się w lampę roboczą festool. Urządzenie to oświetla całą powierzchnię, nie jest skoncentrowane na jednym punkcie. Lampa ta jest łatwa w transporcie i podnosi komfort pracy również po zmroku oraz w miejscach, gdzie dzienne światło nie wystarcza. Lampę można zarówno ustawić na podłodze, trzymać w ręce lub postawić na specjalnym stelażu. Dołączony jest do niej kabel o długości niemal 5 m, co minimalizuje problem małego dostępu do prądu w danym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

jeden × pięć =