Nowoczesny design – jak wprowadzić go do małego mieszkania?

Nowoczesny design to przede wszystkim minimalizm w wystroju wnętrza. Charakteryzuje się prostymi formami i elegancją, bez nadmiernej ilości ozdób i dodatków. Pasuje do każdego wnętrza bez względu na jego wielkość. 

Jak umeblować nowoczesne mieszkanie?

Nowocześnie urządzone mieszkanie jest przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne. Dominują w nim stonowane kolory, takie jak biel, czerń oraz odcienie szarości. W nowoczesnych pomieszczeniach świetnie prezentuje się beton architektoniczny, który może być umieszczony np. na jednej ze ścian salonu lub sypialni. Jest doskonałym tłem dla prostych i minimalistycznych dodatków i nadaje wnętrzu surowego, ale zarazem eleganckiego charakteru. Meble w stylu nowoczesnym są proste, nie posiadają zdobień. Szafki mają gładkie, lakierowane fronty, które nie tylko doskonale wyglądają, ale są także łatwe w pielęgnacji.

W salonie doskonale sprawdzi się prosta sofa z regulowanym zagłówkiem. Idealnym ich uzupełnieniem są nowoczesne stoliki kawowe. Najlepiej wyglądają dwa lub trzy stoliki o różnej wielkości zestawione ze sobą. Urządzając mieszkanie w takim stylu trzeba być konsekwentnym. Wprowadzając elementy zaczerpnięte z innych aranżacji koniecznie trzeba robić to ostrożnie. Wnętrza minimalistyczne lubą proste dodatki. Dobrym pomysłem na dodanie kolorów nowoczesnym wnętrzom jest zawieszenie zasłon w mocniejszym, wyrazistym kolorze, np. butelkowej zieleni lub musztardowym. Będą doskonale komponowały się z pozostałymi elementami wyposażenia i ożywią je.

Dodaj komentarz

16 + trzynaście =