Trening na siłowni – na jakie sprzęty warto zwrócić uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Masz dość ćwiczeń w domu, bo czujesz, że to dla ciebie za mało? W domu wszystko cię rozprasza lub przeszkadzasz hałasem (który czasem jest nieunikniony) pozostałym domownikom i sąsiadom z dołu? Może irytuje cię brak miejsca do aktywności i przechowywania sprzętu? Każdy, kto zaczynał przygodę z dbaniem o sylwetkę z pewnością wie, o czym mowa. W takim wypadku świetną decyzją jest wybranie się na siłownię. Z tym jednak również często wiążą się różne wątpliwości – co, jeśli nie będę wiedział, co robić? Jeśli inne, bardziej doświadczone osoby będą mnie oceniać? Pozbądź się tych myśli! Wśród osób, które tam spotkasz, każdy kiedyś po raz pierwszy przekroczył próg siłowni – każdemu towarzyszyły podobne myśli. Aby nabrać nieco pewności siebie zapoznaj się z podstawowymi sprzętami, na które warto zwrócić uwagę.

Podstawowe sprzęty na siłowni

Kiedy poznasz specyfikę i przeznaczenie najbardziej popularnych sprzętów, twoja pewność siebie z pewnością wzrośnie – będziesz wiedział, co z czym się je. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych maszyn dostępnych na siłowni. Od czego warto więc zacząć ćwiczenia? 

– Rower stacjonarny i stepper – proste urządzenia przeznaczone w szczególności dla początkujących. Są idealne również dla osób preferujących interwały i treningi obwodowe. Ich używanie nie jest skomplikowane, dlatego cieszą się dużym powodzeniem. 

– Wyciągi – charakteryzują się budową, która polega na przymocowaniu regulowanych ciężarów do lin. Za ich pomocą wzmocnisz mięśnie ramion, barków czy pleców, bez konieczności pamiętania o specjalnej technice. Te również nie kurzą się na siłowni – są lubiane przez kobiety i mężczyzn. Urządzeniem łączącym w sobie mnóstwo możliwości jest wyciąg do ćwiczeń. Jeżeli interesują Cię tego typu sprzęty lub chciałbyś wyposażyć nimi swoją siłownię, to warto zajrzeć na stronę https://fitcast.pl/kynett/. Ten innowacyjny wyciąg może być używany zarówno przy treningu personalnym, sporcie profesjonalnym czy rehabilitacji.

– Ławka do brzuszków – brzuszki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, a ławeczka do ich wykonywania to szczególnie oblegane stanowisko na siłowni – ze względu na swoją prostotę, z którą jednocześnie łączy wiele możliwości wykonywania różnego rodzaju skłonów i skrętów.

– Motylek oraz maszyny do ćwiczenia mięśni ud – zarówno pierwsze jak i drugie urządzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród obu płci. Dzięki motylkowi wzmocnisz mięśnie ramion i klatki piersiowej. Za pomocą maszyny do ćwiczeń mięśni ud – jak sama nazwa wskazuje – górną partię nóg. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obowiązkowy sprzęt w każdej siłowni
Obowiązkowy sprzęt w każdej siłowni
Ostatni rok był ciężki zarówno dla właścicieli, jak i fanów siłowni. Obostrzenia związane z panującą pandemią uniemożliwiły wielu osobom korzystanie […]
Czym jest żywica epoksydowa i do czego się ją wykorzystuje?
Czym jest żywica epoksydowa i do czego się ją wykorzystuje?
Żywica epoksydowa jest polimerem termoutwardzalnym. Składa się z grup epoksydowych i kwasu organicznego (bezwodnika), które reagują tworząc wiązanie kowalencyjne i […]
Regulator AVR – czym jest? Jak działa?
Regulator AVR – czym jest? Jak działa?
Elektronika na przestrzeni ostatnich lat poczyniła niebywałe postępy, dlatego dzisiaj każdy może cieszyć się dostępnością wielu funkcjonalnych sprzętów. Większość z […]