Przedłużane włosy – jak o nie zadbać?

Przedłużanie włosów to świetny sposób na dodanie włosom objętości i długości. Jeśli jednak nie zadbasz o nie odpowiednio, mogą one uszkodzić Twoje naturalne włosy 40 cm.

Na czym polega przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów to elementy noszone na własnych włosach. Mogą być wykonane z naturalnych włosów ludzkich lub materiałów syntetycznych i są dostępne w różnych kolorach, długościach i stylach.

Najczęstszym rodzajem przedłużenia jest przedłużenie clip-in, które można przyczepić do własnych włosów za pomocą metalowych klipsów. Inne rodzaje to przedłużenia na taśmę, które są mocowane za pomocą cienkiej taśmy samoprzylepnej, a także przedłużenia keratynowe, które przykleja się bezpośrednio do włosów.

Jak o nie dbać?

Myj je regularnie. Powinnaś myć je raz na 1-2 tygodnie szamponem i odżywką przeznaczoną do włosów syntetycznych. Jeśli nie masz pojęcia, jakie produkty sprawdzą się najlepiej, zapytaj swojego stylistę lub odwiedź salon kosmetyczny, który sprzedaje takie produkty.

Odżywiaj je regularnie. Po umyciu włosów, nałóż zalecaną ilość odżywki na przedłużenia, jak również na resztę prawdziwych włosów. Pozostaw ją na co najmniej 10 minut, a następnie dokładnie spłucz letnią wodą, aż na skórze głowy i między poszczególnymi pasmami włosów nie pojawią się już pęcherzyki powietrza.

Po nałożeniu odżywki użyj grzebienia o szerokich zębach, ponieważ pomaga to równomiernie rozprowadzić produkty na wszystkich pasmach, dzięki czemu nie będą one obciążone i nie będą wyglądały na tłuste.

Dodaj komentarz

4 × cztery =