Jak uzyskać wyraziste spojrzenie?

Oczy są zwierciadłem duszy – to znane powiedzenie, z którym trudno się nie zgodzić. Jeśli więc chcesz przyciągnąć uwagę innych osób oraz nadać swojemu spojrzeniu głębi i zmysłowości, należy zadbać o odpowiedni makijaż. Jakie akcesoria mogą być pomocne w uzyskaniu takiego efektu?

Kosmetyki do makijażu oczu

Chcąc posiadać wyraziste spojrzenie należy dobrze przyłożyć się do makijażu oczu. Wśród trendów makijażowych wciąż nie tracą popularności tzw. kocie oczy. Wykonując ten rodzaj make-upu, należy wykorzystać dość ciemne cienie do powiek, które stopniowo rozcierasz na powiece, uzyskując efekt cieniowania. Na co dzień można do tego wykorzystać brązy i beże. Podczas wszelkich imprez oraz wieczorem, dobrze sprawdzą się zaś szarości, szalone fiolety, a nawet czerń. Do makijażu tego typu niezbędny będzie też eyeliner – rysując kreskę należy nieco wyjechać poza powiekę, dzięki czemu optycznie powiększysz oczy. Nie trzeba chyba też przypominać o wytuszowaniu rzęs – muszą być długie i gęste. Posiadasz naturalnie słabe rzęsy? Jest na to sposób.

Zadbaj o rzęsy – długie, gęste i ciemne

Nie każdy może się pochwalić ciemną i bujną oprawą oczu, a jasne i delikatne rzęsy nie będą się dobrze prezentować na tle wyrazistego makijażu. Sam tusz do rzęs nie przyniesie spektakularnego efektu, z kolei próba nakładania kilku warstw, może skończyć się posklejaniem włosków, co będzie wyglądało mało estetycznie. Dobrym pomysłem jest przyklejenie sztucznych rzęs, które można znaleźć np. w tym sklepie https://www.sohe.pl/Sztuczne-rzesy-c694. Możesz wybierać spośród pojedynczych kępek, które wyglądają subtelnie oraz całych rzęs na pasku. Ich przyklejenie jest proste i z pewnością sobie z nim poradzisz. A efekt, jaki uzyskasz, zdecydowanie jest tego wart.

Dodaj komentarz

czternaście + osiemnaście =