Coaching kariery zawodowej – jak przebiega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coaching kariery to proces, który pomaga Ci określić, czego chcesz od swojej kariery i rozwinąć umiejętności, wiedzę i pewność siebie, aby to osiągnąć.

Coach będzie Cię słuchał, zadawał pytania i kwestionował Twoje pomysły, aby pomóc Ci określić, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, w czym jesteś dobry i gdzie leżą Twoje mocne strony. Coach będzie również wspierał Cię w opracowywaniu strategii i kroków, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele.

Coaching kariery może pomóc Ci:

Sprecyzować swoje cele zawodowe

Jeśli masz problem z ustaleniem, co chcesz robić w życiu, coaching kariery może Ci pomóc. Dobry coach zada pytania o Twoje umiejętności, zainteresowania i wartości, a następnie pomoże Ci połączyć je z możliwymi ścieżkami kariery.

Zbudować plan działania

Kiedy już wiesz, jaką pracę chcesz wykonywać, czas pomyśleć o tym, jak się do niej dostać. Twój coach pomoże Ci ustalić, jakie kroki są najlepsze do osiągnięcia celu, tak aby nic nie zostało pominięte. Dowiesz się również, ile czasu zajmie każde zadanie i jak długo prawdopodobnie potrwa, zanim pojawią się rezultaty.

Podjąć działania w oparciu o swój plan działania

Kiedy już masz solidny plan w miejscu, nadszedł czas na prawdziwą pracę! Twój trener będzie zachęcał do działania, a także przekazywał informacje zwrotne na temat tego, jak dobrze idzie, tak aby w razie potrzeby można było wprowadzić poprawki – bez tracenia czasu i energii na rzeczy, które nie wychodzą zgodnie z planem (a przynajmniej jeszcze nie).

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu usług, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://iwonazbikowska.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie konstrukcje wykonuje się za pomocą kostki brukowej?
Jakie konstrukcje wykonuje się za pomocą kostki brukowej?
We wielu polskich miastach, ze względu na ich bogatą historię i zabytkowy charakter, wciąż popularne jest zastosowanie bruku jako nawierzchni. […]
Co należy zrobić, w razie dostania się wilgoci do ścian budynku?
Co należy zrobić, w razie dostania się wilgoci do ścian budynku?
Wilgoć w budynku może spowodować poważne szkody. Może prowadzić do rozwoju pleśni lub grzybów, co może skutkować niską jakością powietrza […]
Komu powierzyć finanse firmy i dlaczego?
Komu powierzyć finanse firmy i dlaczego?
Prowadzenie księgowości to bardzo złożony temat. Na początku, gdy dopiero rozkręcamy działalność, zazwyczaj zajmujemy się działem finansowym samodzielnie. Przychodzi jednak […]