Jak pozbierać się po rozstaniu?

Rozstanie zawsze jest bolesne, ale nie możesz pozwolić, żeby przejęło kontrolę nad twoim życiem. Będą miotały Tobą najróżniejsze emocje, od złości, przez smutek, aż po wyrzuty sumienia. Na początek musisz je zaakceptować i chwilę z nimi pobyć. A kiedy poczujesz, że pora ruszyć dalej, będziesz musiała znaleźć dla siebie wsparcie.

Nie musisz radzić sobie z tym sama

Wiele kobiet decyduje się na przeżywanie zerwania w samotności, co niestety nie zawsze wychodzi im na dobre. W radzeniu sobie z negatywnymi emocjami ważne jest dzielenie się nimi z kimś, przy kim czujemy się bezpiecznie. Porozmawiaj ze swoją przyjaciółką albo rodziną, powiedz, co czujesz i zapytaj ją, co możesz zrobić. Czasami osoby Ci bliskie mają podobne doświadczenia za sobą i mogą Ci doradzić, czego powinnaś unikać, a czego spróbować. Im więcej ważnych dla siebie osób masz w trudnych chwilach, tym lepiej się ze sobą czujesz i szybciej radzisz sobie z nieprzyjemnymi doświadczeniami.

Jeśli czujesz, że emocje Cię przerastają, warto skontaktować się z psychologiem. Na rynku pracuje wielu specjalistów, którzy zajmują się pracą z osobami po trudnych rozstaniach, jak na przykład terapeuta dostępny na tej stronie https://annapawlowska.pl/. Doświadczony psycholog pomoże Ci zrozumieć, co stało się w twojej relacji i dlaczego teraz tak bardzo cierpisz. Będziecie mogli wspólnie przepracować traumy, które zostawił po sobie twój były partner lub była partnerka. Udanie się do specjalisty to zawsze najlepsze wyjście, kiedy twoje emocje Cię przerastają i nie wiesz, jak ponownie przejąć nad nimi kontrolę.

Dodaj komentarz

dziewięć + 15 =